Wargame 1942

Druga Wojna Światowa to temat, który często spotykamy w różnorakich książkach, filmach, czy też grach komputerowych – nikomu chyba nie trzeba przytaczać legendarnej serii Call of Duty(a zwłaszcza pierwszych produkcji) czy innych kultowych shooterów i strategii.

Po raz jeden z nielicznych tematyka ta zagościła w postaci strategicznej gry przeglądarkowej pod tytułem Wargame 1942, która przedstawia to wydarzenie w sposób dokładny i dogłębny, prezentując nam największy konflikt zbrojny dwudziestego wieku, który może ulec zmianie dzięki działaniom graczy. Zakładając konto opowiadamy się po stroną Aliantów lub Państw Osi, co ma duży wpływ na dalszą rozgrywkę, między innymi w kwestii dostępności danych jednostek, których jest swoją drogą naprawdę sporo, oraz możliwości budowy konkretnych obiektów.

 

Gameplay tejże produkcji nie różni się zbytnio od innych gier strategicznych na przeglądarki internetowe – wydobywamy i przetwarzamy surowce, inwestujemy oraz szkolimy armię, aby wreszcie podbijać otaczające nas tereny należące do innych graczy lub komputera.

 

Wargame 1942 kładzie duży aspekt na społecznościową warstwę gry – ciężko sobie poradzić bez pomocy innych graczy. Możemy, więc zakładać i dołączać do rozmaitych sojuszy, aby wzmocnić naszą pozycję wśród innych, którzy pomyślą dwa razy zanim postanowią nas zaatakować.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz