Wizard 101

Wizard 101 to gra MMORPG autorstwa studia Gameforge, przeznaczona raczej dla młodszych graczy, w której wcielamy się w rolę młodego czarodzieja i przemierzamy pełen magii świat fantasy jako uczeń jednej ze szkół magów, doskonaląc swoje umiejętności, wykonując kolejne zadania oraz wyposażając się w lepszy ekwipunek. Mimo sztampowości, produkcja jest całkiem rozbudowana a nawet posiada własny wątek fabularny, który możemy śledzić podążając liniami questów zeń związanym.

Nim przystąpimy do eksploracji wspomnianej krainy i pokonywania zastępów wrogów przy pomocy sztuki magicznej, jak w każdym MMO, tak i tutaj musimy zacząć od stworzenia naszej postaci – do naszej dyspozycji oddano całkiem sporo możliwości customizacji wyglądu awatara. Nie mamy tutaj do czynienia z klasycznym modelem wyboru klasy postaci – zamiast tego musimy odpowiadać na pytania, na podstawie których zostaniemy następnie przydzieleni do jednej ze szkół magii – niemniej trzeba przyznać, że niektóre pytania są bezsensowne i „głębokie na siłę”; vide: gra twierdzi, że uznanie jednego z kataklizmów za najbardziej niszczący warunkuje to, czy nasz bohater będzie nastawiony na grę w pojedynkę czy drużynową. Warto w tym momencie również wspomnieć, że jeśli przydział, który dostaniemy nas nie satysfakcjonuje, zawsze możemy go zmienić.

Fabuła produkcji nawiązuje nieco do Harrego Pottera – również tutaj trafiamy do szkoły magii, której spokojne życie zostaje zaburzone przez złego czarnoksiężnika chcącego zapanować nad całą baśniową krainą, a my musimy, bo jakże inaczej, stawić mu czoła. Poza tym, nie ma tu większej głębi czy szczególnie rozbudowanego świata, ale sytuację ratuje nie najgorsza mechanika zabawy – walki odbywają się w trybie turowym a wachlarz zaklęć oddany do dyspozycji gracza jest znaczący, choć wymagający czasu na odblokowanie wszystkich możliwości.

Podsumowując, Wizard101 to przeciętna gra MMORPG, jak wspomniano na początku, adresowana głównie do młodszych graczy bądź osób nie mających szczególnego doświadczenia z produkcjami tego gatunku – mimo pozornej różnorodności i oryginalności rozwiązań szybko znudzi się „starym wyjadaczom”. Jakkolwiek, zawsze można poświęcić jej chwilę, zwłaszcza, że klient waży niewiele ponad dziesięć megabajtów.

Zagraj teraz!

One thought on “Wizard 101

Dodaj komentarz