World of Warships

Białoruskie studio Wargaming.net ostatnio zdołało zdobyć sobie duże zainteresowanie ze strony rynku gier sieciowych, a to głównie za sprawą „wojennych” produkcji, jak na przykład World of Tanks – pierwszą grą z serii, która przysporzyła firmie grono oddanych graczy. Dzięki umiejętnemu połączeniu rozbudowanej mechaniki sterowania oraz walki z różnymi trybami elektronicznej rozrywki. Na początku były więc czołgi, potem samoloty (World of Warplanes), a teraz przyszła kolej na okręty wojenne: będziemy mieli siąść za sterami i kontrolami najróżniejszych pancerników, krążowników oraz niszczycieli, i sprawdzić się na wieloosobowym polu bitwy.

Twórcy w kwestii mechaniki zabawy postawili, podobnie jak w poprzednich produkcjach, na realizm, zarówno w kwestii sterowania, które początkowo potrafi sprawić nieco trudności, jak i cech charakterystycznych dla każdego typu okrętów, dajmy na to: niszczyciele dzięki swojej szybkości są w stanie przechwycić niemal każdy statek wroga, jednakże mają z reguły bardzo słaby pancerz – gracze siadający za ich sterami będą musieli postawić na zwinność swoich maszyn oraz umiejętności manewrowania, aby przetrwać. Walki również odbywają się w różnorakich drużynowych trybach, z tym że zamiast przemierzać niebo czy zaczajać się w ruinach miast mamy okazję toczyć zawzięte boje na morzach i oceanach.

Za wygrane mecze otrzymujemy punkty doświadczenia, które pozwalają nam rozwijać nasze „dowódcze” zdolności oraz odblokowywać nowe statki i ulepszenia do nich. Statki, jak choćby czołgi w World of Tanks, podzielone są ze względu na ich historyczne wykorzystanie przez dany kraj. Ciągłe rozwijanie naszej floty jest niezbędne, jeśli chcemy odnosić zwycięstwa na wyższych poziomach naszego konta.

Ogromną zaletą World of Warships jest także graficzna strona gry: mimo że nie wykorzystuje wszystkich najnowszych technologii i rozwiązań, a także działa całkiem płynnie na starszych sprzętach, to modele oraz tekstury statków, wysepek czy różnorakich morskich obiektów prezentują się bardzo przyzwoicie, zaś efekty wybuchów oraz animacja wody są dopieszczone w najmniejszych szczegółach i realistyczne. Ponadto, podczas starć będzie towarzyszyć nam budująca klimat muzyka, która pozwoli nam bez reszty wczuć się w atmosferę produkcji.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • world of warships strona główna
Zagraj teraz!

Dodaj komentarz