Elvanar

Elvanar to przeglądarkowa gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę władcy królestwa ludzi bądź elfów i przystępujemy do odwiecznego konfliktu pomiędzy wspomnianymi dwiema rasami. Naszym podstawowym celem jest stworzenie prawidłowo prosperującego miasta, zapewnienia mu wszystkich materiałów niezbędnych do dalszego rozwoju oraz oczywiście rekrutowanie wojsk, które z kolei posłużą nam do eksplorowania świata gry oraz walki z napotkanymi przeciwnikami w postaci bądź to bandytów czy dzikich bestii bądź innych graczy.

Każda ze wspomnianych ras posiada liczne odrębności: począwszy od odmiennego stylu budynków, po preferowaną taktykę walki czy zestaw technologii oddany do dyspozycji gracza: elfy specjalizują się w wykorzystaniu sztuk magicznych oraz starają się żyć w zgodzie z naturą, zaś ludzie to dążący do industrializacji wynalazcy, stosujący konwencjonalne metody walki oraz starający się wykorzystać każdy element świata, aby przetrwać.

Elvanar nie różni się jakoś szczególnie od innych produkcji tego rodzaju: zaczynamy zabawę jedynie z niewielką osadą, podążając za tutorialem czynimy w niej pierwsze ulepszenia, jak wznoszenie niezbędnych budynków, a potem jesteśmy zdani na siebie w prowadzeniu jej do statusu metropolii. Również i tutaj musimy zająć się wydobywaniem potrzebnych surowców, zarządzaniem łańcuchami produkcyjnym, wynajdywaniem różnych technologii pozwalających na wykorzystanie nowych jednostek, budynków czy ulepszających produkcję i tak dalej.

System walki to „hirołsowa” mapa taktyczna, w której z podziałem na tury wydajemy rozkazy swoim jednostkom, jak przemieszczanie się z miejsca na miejsce, atak czy wykorzystanie jednej ze zdolności specjalnych.

Oprawa graficzna to głównie dwuwymiarowe sprite’y, zwłaszcza jeśli chodzi o widok miasta czy wszelkie tłe; jednostki podczas walki posiadają trójwymiarowe modele – całość prezentuje się pod tym względem nie najgorzej, choć niektóre budynki w widoczny sposób są „sztuczne” na tle ręcznie rysowanego otoczenia.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • elvanar
  • elvanar gra
Zagraj teraz!

Dodaj komentarz