The Settlers Online

Chyba nie istnieje gracz, który nie kojarzyłby legendarnej już serii gier strategicznych, a mianowicie The Settlers, gdzie niejednokrotnie prowadziliśmy naszych osadników do władzy nad fantastycznym światem osiągając zwycięstwa zarówno na płaszczyźnie militarnej, jak również ekonomicznej, gdyż gospodarka stanowiła trzon w drodze do wygranej nad przeciwnikiem i niejednokrotnie potrafiła zniechęcić, co bardziej niecierpliwych graczy do dalszej zabawy. Studio Ubisoft, odpowiedzialne między innymi za piątą część serii, postanowiło przenieść The Settlers na przeglądarki internetowe, dzięki czemu rozgrywka nabrała zupełnie nowego wymiaru – już nie musimy toczyć żmudnych bojów przeciwko komputerowi, ale możemy zmierzyć się również z żywymi graczami i rozwijać naszą osadę w internetowym świecie.

 

Ekipa gry wykonała porządną robotę – The Settlers Online nie jest kolejnym „excelem online”, w którym będziemy oglądać jedynie tabelki z wynikami toczonych przez nas bitew i statyczny obrazek przedstawiający aktualny stan naszej wioski.

W tej produkcji możemy oglądać, jak nasi osadnicy wznoszą kolejne budowle, wyruszają na wyprawy w poszukiwaniu złóż surowców, czy po prostu pracują w polu. Oczywiście, armia również pełni bardzo ważną rolę, ponieważ pozwala nam poszerzać nasze wpływy o kolejne włości, a także bronić się przed najazdami żądnych łupów rabusiów oraz innych graczy. Bardzo cieszy też nie wywyższanie graczy, którzy decydują się na kupno diamentów – przedmiotów pozwalających wykonywać niektóre „zaawansowane” działania, ponieważ każdy może je zdobyć nie wydając ani grosza – wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na wykonywanie zadań.

Zagraj teraz!

3 thoughts on “The Settlers Online

  1. Ubisoft coraz bardziej się szlifuje w robieniu gier sieciowych – Settlersy są świetnym przykładem: dużo możliwości, gra jest dosyć ciekawa, można się wysoko dostać nie płacąc ani grosza a i aktualizacje są częste.

Dodaj komentarz