CZOŁGI

Bardzo popularna dzisiaj gra World of Tanks ma swojego nieco mniejszego, przeglądarkowego brata, który może nie imponuje tak swoją grafiką, ale za to oferuje naprawdę świetną rozgrywkę, która nie będzie wymagała od nas wykazania się zręcznością czy refleksem, ale za to strategicznym myśleniem. Może to być świetna odskocznia od standardowych gier komputerowych i naprawdę niech was nie zrazi grafika w grze Czołgi, która faktycznie nie robi furory, ale rozgrywka stanowi wysoką rekompensatę tego.

Wybieramy swój pierwszy czołg

W grze Czołgi wszystko zaczyna się od wyboru swojego pierwszego pojazdu, potężnego czołgu, którym to będziemy toczyć wojenne bitwy z graczami komputerowymi, ale także i tymi realnymi. Rozpoczynając grę możemy wybrać czołg należący do trzech głównych potęg światowych, czyli Związku Radzieckiego, Stanów Zjednoczonych oraz Niemców. Pamiętajmy, że gra została umieszczona w realiach II Wojny Światowej i to z tego powodu to właśnie te mocarstwa są tutaj brane pod uwagę. Nasz pierwszy czołg jest oczywiście bardzo słabym pojazdem, ale gra dobiera nam tak przeciwników, aby byli oni na mniej więcej równym nam poziomie i abyśmy zawsze mieli jakieś szanse na wygranie potyczki. Na tym jednym czołgu gra się jednak nie kończy. Każda z wymienionych nacji ma bowiem po 3 lub 4 różnorodne czołgi, które możemy odblokować wraz z postępami naszej gry, ale oczywiście nie dostajemy ich za darmo. Kupujemy je za pieniądze zdobywane podczas potyczek wojennych oraz wykonywania różnorodnych misji.

Możliwości rozwoju

Gra przede wszystkim oferuje nam bardzo duże możliwości rozwoju, oczywiście nie osobistego, ale czołgu, który wystawiamy do bitew. Za prowadzenie wojen zbieramy pieniądze, które dostajemy także za wykonywanie różnorodnych misji, a tych w grze jest naprawdę całkiem sporo. Wspominaliśmy już o tym, że pieniądze te wykorzystujemy do kupowania innych czołgów, ale nie jest to ich główne przeznaczenie. Przede wszystkim bowiem nasz czołg jest pojazdem działającym tak samo jak w realiach prawdziwej wojny. Oznacza to, że wybierając się na kolejne bitwy powoli opróżniamy swój zbiornik paliwa, a do tego wykorzystujemy coraz większą cześć naszych zasobów amunicji. Co jakiś czas musimy więc ponownie się dozbroić, a do tego uzupełnić paliwo w baku. Za pieniądze kupujemy także różnorodne ulepszenia do naszego czołgu, które rozwijają nasze szanse na wygraną w bitwie.

Warto wspomnieć również o tym, że w grze Czołgi rozwijamy nie tylko swoje pojazdy opancerzone, ale także po części wpływamy na wygląd i funkcjonowanie naszej bazy, w której to czołgi stacjonują. Ulepszając różne budynki i kupując nowe zwiększamy swoje szanse w bitwach, jak i poprawiamy szybkość osiąganego rozwoju. Ulepszenia budynków także kupuje się za pieniądze zdobywane w grze.

Rozgrywka w grze Czołgi

Wspominaliśmy już o tym, że gra Czołgi nie jest imponująca pod względem grafiki, a to dlatego, że ma ona po prostu formę okienkową. Naszą główną bronią są tutaj więc statystyki oraz ogólny ranking serwerowy. Tocząc bitwy nie możemy realnie kierować naszym czołgiem. System gry przelicza bowiem nasze szanse na wygraną poprzez statystyki i ranking, a do tego stosuje skomplikowane wypadkowe, które wnoszą do gry także pewną losowość, choć oczywiście nie odgrywa ona tutaj najważniejszej roli. Posyłając czołg na bitwę otrzymujemy po prostu od razu jej wyniki, bez fizycznej walki. Dokładnie taki sam system stosowany jest jednak chociażby w menedżerach piłkarskich, gdzie samo zarządzanie naszą drużyną daje już tyle radości, że rozgrywanie meczów schodzi na drugi plan. Identycznie jest w grze Czołgi, gdzie ogromne możliwości rozwoju naszych pojazdów, zarządzania nimi i strategicznym podejściem sprawiają, że to jest największym smaczkiem i same potyczki wizualne nie są już tak istotne.

Nie musimy walczyć tylko z komputerem

Podczas naszej gry nie jesteśmy skazani na walkę tylko i wyłącznie z graczami komputerowymi. Twórcy gry udostępnili nam bowiem spore możliwości potyczek PvP, choć główną ideą gry jest łączenie się w klany i toczenie wzajemnych bitew klanowych. Warto więc dość szybko poszukać sobie jakiegoś ciekawego sojuszu. Obecność w klanie daje oczywiście bonusy rozwojowe, ale przede wszystkim otwiera nam drogę do świetnych bitew między sojuszami, które potrafią wciągać nawet na długie godziny. W przypadku chęci walczenia w pojedynkę zawsze jednak możemy dołączyć do specjalnej Bitwy Mistrzów, gdzie we szranki stajemy aż z czterema innymi graczami. Wszystkie osoby biorące udział w bitwie powoli się eliminują do czasu, aż na polu pozostanie tylko jeden czołg i to on będzie zwycięski. W Bitwach Mistrzów przeciwnicy są losowani z pośród osób obecnych na serwerze, ale i tutaj panuje względna równość, gdyż potyczki odbywają się pomiędzy osobami o dość podobnych pozycjach w rankingu całego serwera. Dodatkowego smaczku grze dodaje jeszcze możliwość czatowania na żywo ze wszystkim osobami, które aktualnie są na serwerze zalogowane.

 

Podsumowując więc, gra przeglądarkowa MMO, jaką są czołgi, nie zachwyca pod względem graficznym, ale za to nadrabia z nawiązką jeśli chodzi o samą grywalność, gdyż już po pierwszym zalogowaniu się szybko w grę się wciągniemy i z dziesięciu minut poświęcanych dziennie nagle może zrobić się nawet po kilka godzin. Gra skutecznie nas do tego zachęca, gdyż im bardziej się rozwijamy tym więcej możliwości się przed nami otwiera, a i samo wspinanie się po szczeblach serwerowego rankingu daje nam już ogromną satysfakcję. Jeśli ktoś więc szuka niezobowiązującej, darmowej i przeglądarkowej gry MMO, której nie trzeba nigdzie instalować i która będzie działa na każdym komputerze, to z całą pewnością Czołgi będą naprawdę świetnym wyborem.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • gry na telefon przegladarkowe
  • gra przeglądarkowa na telefon
Zagraj teraz!

Dodaj komentarz