Star Conflict

Star Conflict jest to przeznaczony na komputery osobiste kosmiczny symulator osadzony w rozwiązaniach typowych dla produkcji MMO, gdzie wcielamy się w rolę kolonistów w dalekiej przyszłości – trzy tysiące lat po tym, jak Ziemia została opuszczona przez pierwsze wyprawy badawcze, zaś cała galaktyka podzielona przez potężne kosmiczne imperia i bandy najemników.

Status quo został zaburzony przez odkryty niedawno Sektor 1337, gdzie odnalezione zostały ruiny pradawnej rasy Prekursorów, która w świecie gry uznana została za protoplastę wszelkiego życia w kosmosie, a przynajmniej dopóki nie została pochłonięta przez tajemniczy Kataklizm. Wszystkie liczące się siły w kosmosie nie zamierzają pozwolić, aby artefakty obcych leżały we wspomnianym sektorze nieużywane i koncentrują wszystkie swoje starania w celu przejęcia nad nimi kontroli, mając nadzieję na odnalezienie nie tylko zapomnianej, potężnej technologii, ale i innych bogactw. W śmiałków, którzy zapuszczają się w Sektor 1337 wcielają się właśnie gracze.

Przygodę ze Star Conflict zaczynamy od stworzenia własnej postaci – mamy dosyć szerokie możliwości customizacji wyglądu oraz doboru umiejętności wpływających między innymi na sterowność naszych gwiezdnych wehikułów oraz celność wykorzystywanej broni. Wraz z innymi graczami możemy współpracować wykonując wyjątkowo trudne zadania, wydobywając cenne surowce lub walczyć między sobą. Warto wspomnieć w kwestii walki, że nie mamy tutaj do czynienia ze szczególnym skomplikowaniem – twórcy postawili przede wszystkim na zręcznościową zabawę, zaś do dyspozycji graczy oddano szereg różnorakich statków oraz bogaty wachlarz uzbrojenia, które możemy z kolei ulepszać i modyfikować w niemal dowolny sposób.

Star Conflict charakteryzuje się szczegółowo wykonaną trójwymiarową grafiką, ścieżką dźwiękową wprowadzającą w nastrój filmów i gier science – fiction oraz realistyczne odgłosy wybuchów i innych interakcji ze światem. Gra powinna przypaść do gustu przede wszystkim fanom produkcji takich jak na przykład EVE Online czy Wing Commander.

Zagraj teraz!

One thought on “Star Conflict

Dodaj komentarz