Star Conflict

Star Conflict jest to przeznaczony na komputery osobiste kosmiczny symulator osadzony w rozwiązaniach typowych dla produkcji MMO, gdzie wcielamy się w rolę kolonistów w dalekiej przyszłości – trzy tysiące lat po tym, jak Ziemia została opuszczona przez pierwsze wyprawy badawcze, zaś cała galaktyka podzielona przez potężne kosmiczne imperia i bandy najemników.

Status quo został zaburzony przez odkryty niedawno Sektor 1337, gdzie odnalezione zostały ruiny pradawnej rasy Prekursorów, która w świecie gry uznana została za protoplastę wszelkiego życia w kosmosie, a przynajmniej dopóki nie została pochłonięta przez tajemniczy Kataklizm. Wszystkie liczące się siły w kosmosie nie zamierzają pozwolić, aby artefakty obcych leżały we wspomnianym sektorze nieużywane i koncentrują wszystkie swoje starania w celu przejęcia nad nimi kontroli, mając nadzieję na odnalezienie nie tylko zapomnianej, potężnej technologii, ale i innych bogactw. W śmiałków, którzy zapuszczają się w Sektor 1337 wcielają się właśnie gracze.

Przygodę ze Star Conflict zaczynamy od stworzenia własnej postaci – mamy dosyć szerokie możliwości customizacji wyglądu oraz doboru umiejętności wpływających między innymi na sterowność naszych gwiezdnych wehikułów oraz celność wykorzystywanej broni. Wraz z innymi graczami możemy współpracować wykonując wyjątkowo trudne zadania, wydobywając cenne surowce lub walczyć między sobą. Warto wspomnieć w kwestii walki, że nie mamy tutaj do czynienia ze szczególnym skomplikowaniem – twórcy postawili przede wszystkim na zręcznościową zabawę, zaś do dyspozycji graczy oddano szereg różnorakich statków oraz bogaty wachlarz uzbrojenia, które możemy z kolei ulepszać i modyfikować w niemal dowolny sposób.

Star Conflict charakteryzuje się szczegółowo wykonaną trójwymiarową grafiką, ścieżką dźwiękową wprowadzającą w nastrój filmów i gier science – fiction oraz realistyczne odgłosy wybuchów i innych interakcji ze światem. Gra powinna przypaść do gustu przede wszystkim fanom produkcji takich jak na przykład EVE Online czy Wing Commander.

Zagraj teraz!
  • artem

    jednnak wolę eve ale obiektywnie też ujdzie