Laptop do gier online – czy warto?

Gry online są coraz popularniejsze. W ogóle wszystkie gry ostatnimi czasy jakoś zawładnęły sercami użytkowników komputerów. Może to dlatego, że mamy za dużo czasu, a może dlatego, że studia deweloperskie kuszą coraz to lepszymi propozycjami. Bez względu na to, jaki jest powód, spora ilość użytkowników wykazuje chęć posiadania laptopa, który będzie służył do gier online. Czy taki zakup ma w ogóle sens?

Co lepsze do gier – laptop czy komputer stacjonarny?

Wydawać by się mogło, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku gra będzie tak samo dobra, bo przecież komputer to komputer i nie ma znaczenia, w jakiej jest on formie. Jednakże istota problemu tkwi w czymś zupełnie innym. Kiedy kupujemy choćby najprostszego peceta, to zawsze oferuje nam on większą wydajność niż ta, którą jest się w stanie poszczycić laptop. Dlatego też sama gra na pececie będzie szła po postu lepiej.

 

Drugą sprawą jest też perspektywa na to, jak będą się spisywały oba sprzęty. W przypadku komputera stacjonarnego nie będzie problemem rozbudowanie go, wymiana podzespołów i podkręcenie tak, żeby działał wydajniej. Laptopa tak natomiast nie zmodyfikujemy. Oczywiście mało kto myśli o modyfikacjach od razu, kiedy kupuje komputer, ale trzeba będzie się liczyć z tym, że sprzęt, który dzisiaj działa poprawnie nawet z bardzo wymagającymi grami, za kilka lat nie będzie zdolny „udźwignąć” niektórych tytułów. Wtedy trzeba będzie go zmodyfikować. Jeżeli więc mamy zamiar wydać pieniądze na komputer, który ma posłużyć nam kilka lat, to kupno laptopa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednakże zmieniają się też realia naszego życia. Nikt nie powiedział, że za kilka lat nadal będziemy chętnie grać w gry. Być może nam się to znudzi i nie warto wybiegać aż tak daleko w przyszłość.

 

Wyjątkiem jest tutaj laptop typowo gamingowy, którego parametry są tak dobre, że można przypuszczać, iż za rok czy dwa nie braknie nam w nim mocy obliczeniowej. Jednakże problemem w tym przypadku jest dość wysoka cena takich sprzętów.

 

Kiedy warto kupić laptopa do gier?

Laptopa warto kupić wtedy, kiedy komputer stacjonarny nie jest nam tak naprawdę do niczego potrzebny, ani też nie mamy czasu na granie w domu. Niektórzy użytkownicy grają w gry, powiedzmy to sobie szczerze, na przykład w pracy lub na wyjazdach. Potrzebują uniwersalnego i mobilnego komputera i mobilność tą przekładają nawet ponad możliwości takiego sprzętu. Profesjonalny gracz nigdy nie zdecyduje się na posiadanie tylko i wyłącznie laptopa do gier, natomiast dla gracza amatora będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

 

Laptopa warto kupić wtedy, kiedy nie wiążemy swojej przyszłości z grami lub wtedy, kiedy mamy naprawdę spory budżet i jesteśmy sobie w stanie pozwolić na duży wydatek i zakup sprzętu o naprawdę dobrych parametrach. Mobilność laptopów jest tak naprawdę pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego gracze wydają pieniądze na te urządzenia. Maniacy gier chcą mieć dostęp do swoich tytułów wszędzie, gdzie się znajdą. Znacznie łatwiejsze jest dla nich spakowanie w podróż dużego laptopa, niż zabranie peceta, którego i tak nie zawsze będzie gdzie podłączyć.

 

Wybór w zależności od wymagań

Nie tylko same kwestie mobilności i ceny powinny być tutaj brane pod uwagę. Należy się jeszcze zastanowić nad tym, jak wymagającymi graczami jesteśmy. Jedna osoba będzie miała frajdę grając w grę przeglądarkową. Inna natomiast toleruje wyłącznie wymagające, wysokobudżetowe tytuły i ogrom możliwości. Im większe są nasze wymagania, tym gorzej sprawdzi się w nich laptop. Jako sprzęt dodatkowy oczywiście, ale nie jako jedyny, na którym możemy grać. Jeśli wymagania są natomiast umiarkowane, to laptop pozwoli na satysfakcjonującą rozgrywkę.

 

Jeżeli szukasz laptopa, który spełni Twoje wymagania, zobacz laptopy w Morele.net. W ofercie znajdziesz zarówno proste, nadające się do większości gier, jak i prawdziwe, multimedialne kombajny, które zapewnią Ci maksymalną wydajność i niezapomniane wrażenie z gry. Pamiętaj tylko, żeby przy zakupie zawsze brać pod uwagę swoje możliwości i wymagania.

Dodaj komentarz