Jak założyć serwer w unturned?

Unturned to swoiste połączenie dwóch fenomenów. Obydwa pojawiły się kilka lat temu. Profesjonalni twórcy gier z niemałym zaskoczeniem obserwowali jak rekordy popularności bije oparty na prostej grafice Minecraft. Jednocześnie świat opanowała fala zombie – książkowych, filmowych oraz oczywiście wirtualnych. Surwiwalowe gry z żywymi trupami w rolach głównych to już właściwie osobny gatunek. Unturned jest właśnie sandboksem w stylu Minecrafta, w którym zmierzymy się z hordami zombie.

Załóż własny serwer

Gra oferuje nam kilka trybów rozgrywki. Zabawę można więc rozpocząć solowo. Wiadomo jednak, że o przetrwanie najlepiej walczyć wspólnie. Do trybu „Player versus Player” potrzebujemy serwera, na którym zostanie umieszczony cały świat. Unturned nigdy nie dorównało popularnością takim hitom jak Day Z. Może jednak pochwalić się wiernym gronem fanów. Serwery Unturned pl to dosyć częsty temat na wielu forach internetowych. Powstały ich już właściwie setki. Każdy gracz może dołączyć do już istniejących światów i przemierzać je z siekierą bądź łomem w ręce. Istnieje również możliwość stworzenia własnych serwerów i rozpoczęcia na nich zabawy razem ze znajomymi.

Najkrótsza droga do założenia serwera

Aby utworzyć serwer Unturned potrzebujemy powszechnie znanej aplikacji Steam. Znajdujemy w niej samą grę, klikamy prawym przyciskiem i przechodzimy w pliki lokalne. W wybranym przez siebie miejscu tworzymy skrót do pliku wykonawczego gry. Następnie klikamy go i poprzez właściwości dodajemy komendę: „-nographics -batchmode +secureserver/nazwa_serwera”. Kolejny krok to powrót do folderu, w którym znajduje się plik docelowy Unturned. Tutaj należy odnaleźć katalog „Serwers”, a w nim dokument „Commands”. Ten ostatni otwieramy za pomocą Notatnika i wprowadzamy w nim drobne zmiany. W tym pliku ręcznie możemy zmienić podstawowe ustawienia gry – między innymi hasło oraz poziom trudności. W tym momencie interesuje nas jednak pierwsza linijka od góry – „Name Nazwa Serwera”. Tutaj wprowadzamy nazwę stworzonego i zmodyfikowanego przez nas skrótu. Jeśli prawidłowo wykonaliśmy wszystkie kroki, Unturned powinno rozpoczynać grę na nowym serwerze.

 

Dodaj komentarz