Game of War

Game of War jest jednym z przedstawicieli nowoczesnych, strategicznych gier MMO, gdzie wcielamy się w rolę władcy niewielkiego księstwa i stajemy do rywalizacji z innymi o przejęcie władzy nad całą krainą: na naszej drodze staną, między innymi, sterowani przez sztuczną inteligencję barbarzyńcy i potwory, ale również inni żywi gracze, z których jedni z pewnością nie raz pokrzyżują nam plany, a inni z chęcią przystąpią do współpracy. Game of War zostało pomyślane jako zabawa adresowana głównie do posiadaczy urządzeń mobilnych wyposażonych w system operacyjny Android lub iOS i posiadających dostęp do Internetu. Gra zdołała zdobyć sobie naprawdę pokaźne grono zainteresowanych, ale nie udało jej się jedno, być może najważniejsze, dla wszystkich produkcji sieciowe: danie czegoś tym wszystkim ludziom do roboty w świecie gry.

Grając w Game of War naprawdę trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to kolejna masowa gra „na jedno kopyto”, tworzona i prowadza wedle jednego, takiego samego planu jak inne – rozbudowujemy kolejne miasta, rekrutujemy wojsko, obtaczamy swoje włości pułapkami oraz garnizonami żołnierzy i walczymy, podbijając nowe tereny oraz zagrabiając surowce, ale naprawdę brakuje jakichkolwiek oryginalnych rozwiązań czy dodatkowych możliwości prowadzenia zabawy, których nie znalibyśmy z innych gier tego typu, choć aby zachować uczciwość, trzeba przyznać, że sama produkcja jest dosyć solidna a deweloperzy zdołali zrealizować kilka interesujących pomysłów.

Jednym z nich jest sposób, w jaki pokonano barierę językową pomiędzy graczami: mianowicie, podczas gdy w większości innych gier sieciowych serwery są podzielone właśnie ze względu na preferowany język grających na nich graczy, tutaj twórcy postanowili zaimplementować wbudowany słownik i, o dziwo, sprawny translator pozwalający porozumiewać się z obcojęzycznymi graczami. System tę sprawność zawdzięcza jednak tak naprawdę innym graczom: za poprawianie błędów w tłumaczeniu lub wzbogacaniu słownika możemy otrzymać różnorakie nagrody. Dużą zaletą Game of War jest także bardzo dobrze wykonana oprawa graficzna: oglądając nasze miasto naprawdę mamy wrażenie, że żyje – w odróżnieniu od sporej ilości innych produkcji, możemy tutaj zauważyć ludzi poruszających się gwarnie ulicami czy wykonujących codzienne czynności.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz