Mobile Strike

Mobile Strike to wieloosobwa gra strategiczna przeznaczona na urządzenia mobilne wyposażone w system operacyjny Android oraz iOS i posiadające, oczywiście, dostęp do Internetu. Gra bardzo przypomina Game of War, wraz z niemal wszystkimi wadami, głównie dotyczącymi pay – to – win,  i zaletami tejże, z tą różnicą, że rozgrywa się we współczesnej erze konfliktów zbrojnych, a nie średniowieczu fantasy inspirowanych światem Śródziemia.

Na początku rozgrywki do naszej dyspozycji zostaje oddana bardzo niewielka baza wojskowa, którą musimy rozbudowywać oraz rekrutować żołnierzy i budować pojazdy, które okażą się niezbędne do walki o dominację na polu walki. Nasza baza, poza samymi budynkami, grafiką otoczenia i tak dalej, opiera się na podzielonej na kwadraty siatce, a w ramach poszczególnych pól możemy wznosić określone rodzaje budynków – szybko zresztą zaznajamia nas z tym systemem nieznośnie długi samouczek (autorowi nie przeszkadzają długie samouczki, wprost przeciwnie, ale problem pojawia się gdy ilość niezbędnej informacji uzyskiwanej przez gracza proporcjonalnie maleje do jego długości). Podczas rozbudowy, jak w większości produkcji tego rodzaju, tak i tutaj początkowo wszystko jesteśmy w stanie wznieść, jak i ulepszać bardzo szybko, jednakże, wraz z kolejną strukturą czy ulepszeniem, czas konieczny do ich zrealizowania zwiększa się, oczywiście przynajmniej dopóki nie zdecydujemy się wydać trochę złota (waluty premium) na zakup „przyśpieszaczy” czy inne płatne elementy rozgrywki.

Gracz, czyli dowódca, wraz z rozwojem swojej bazy i podbojami zdobywa punkty doświadczenia, a co za tym idzie osiąga kolejne poziomy odblokowujące określone umiejętności, których wartość tak naprawdę można dostrzec dopiero, kiedy zdecydujemy się współpracować z innymi graczami, do czego gra nas niejednokrotnie zachęca. Gra w ramach klanu zyskuje przy okazji sporo uroku, do naszej dyspozycji zostają wówczas oddane narzędzia pozwalające na wspólne planowanie, rozmowy i tak dalej. Niemniej, nie ratuje to powtarzalnego konceptu i pozbawionego dynamizmu modelu walki opartej o wysyłaniu w kółko oddziałów wojska (nie występuje tutaj szczególnie zaawansowany model planowania czy taktyki), co przesądza o tym, że Mobile Strike może na dobrą sprawę spodobać się tylko tym, którzy z takimi „przenośnymi” grami nie mieli wiele lub w ogóle do czynienia.

Dodaj komentarz