Czy wiesz, jaką kartę pamięci wybrać do nowego urządzenia?

0
158
5/5 - (1 vote)

Niektóre urządzenia nie posiadają zbyt dużej pamięci wbudowanej. Ta natomiast okazuje się niezbędna, jeżeli chcemy przechowywać na nich dane o dużej wadze. Czy wiesz jednak, jaką kartę pamięci wybrać, a dokładniej które jej parametry powinny być brane pod uwagę? Sprawdź, o czym warto wiedzieć, zanim podejmiesz ostateczną decyzję!

Co to karta pamięci i jak ją używać?

Karta pamięci to rodzaj niewielkiego urządzenia, które sprawdzą się przede wszystkim podczas zapisywania i przechowywania plików. Dane, o których mowa, mogą być bardzo różne – często są to zdjęcia, filmy czy pliki audio. Z karty pamięci korzystamy na przykład w smartfonach, aparatach czy kamerach. Ale nie tylko! Ich działanie jest podobne do dysku w komputerze czy stałej pamięci flash.

Przechowywanie i przenoszenie danych jest dla nas bardzo ważne, ponieważ praktycznie nie wyobrażamy sobie życia bez urządzeń elektronicznych. Chcemy mieć jednak pewność, że niektóre dane zostaną z nami jak najdłużej lub że będziemy mieć możliwość przenoszenia ich między sprzętami. W takim razie czy wiesz, jaką kartę pamięci wybrać?

Czy znasz rodzaje kart pamięci?

Zanim poznasz przykładowe pojemności kart pamięci, warto poznać ich podstawowy podział. Wyróżniamy przede wszystkim wersje SD oraz microSD. Jak sama nazwa wskazuje, te drugie są ich mniejszym odpowiednikiem. Dzięki niewielkim rozmiarom okazują się one odpowiednie na przykład do takich urządzeń jak smartfony, które posiadają slot na kartę pamięci. Trudno wyobrazić sobie kompaktowy telefon, do którego mamy dopasować dużą kartę SD. Warto jednak wiedzieć o tym, że do modelu microSD jesteśmy w stanie dokupić adapter. W przypadku kart Samsung adapter jest już w zestawie z wszystkimi dostępnymi modelami kart microSD.

A jakie są najczęściej spotykane pojemności kart pamięci? Chociaż jeszcze kilka lat temu zupełnie wystarczające były modele posiadające zaledwie 2GB, to dzisiaj taka dodatkowa pamięć nie robi już na nas wrażenia. Częściej wybieramy karty, które mają na przykład 32GB lub więcej. Nie możemy jednak zapominać o tym, że na nasz wybór wpływ powinno mieć urządzenie, w którym taką kartę chcemy zainstalować. Upewnijmy się, że obsługuje większe pojemności.

Gdzie najlepiej sprawdzają się karty posiadające 256GB? To wybór, który docenią między innymi posiadacze kamer sportowych czy aparatów, na których dostępna jest możliwość zapisywania plików RAW.

Karty pamięci – które wybierać?

Jeżeli poszukujesz kart o dużej pojemności oraz dostępnych w przeróżnych wariantach – sprawdź ofertę marki Samsung. Znajdziesz tutaj nie tylko wersje odpowiednie do aparatów fotograficznych czy telefonów, ale nawet te, które świetnie sprawdzą się w przypadku urządzeń monitoringowych.

Jakie rodzaje kart pamięci możesz znaleźć w asortymencie? Są to jednakowo modele SD, jak i microSD. Zwróć uwagę na dostępne pojemności oraz inne cechy, takie jak na przykład trwałość.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.