HEX: Shards of Fate

HEX: Shards of Fate to wieloosobowa gra TCG będąca połączeniem nie tylko elementów rozgrywki PvP czy quasi – PvE znanych z innych produkcji tego rodzaju, ale również wnosząca pewne elementy MMORPG, jak na przykład możliwość „wyekwipowania” naszych kart bądź rozwijania ich talentów.

Zabawa rozpoczyna się od stworzenia naszego czempiona oraz wybrania jednej z czterech dostępnych początkowych talii kart – po jednym dla frakcji: Ludzi, Orków, Krasnoludów lub przypominających króliki Shin’Hare. Samych wspominanych frakcji jest w całej grze osiem, lecz są one dopiero na etapie wprowadzania do rozgrywki lub wymagają samodzielnego kompletowania. Fabuła produkcji opiera się na konflikcie dwóch stronnictw: „naziemnych” Ardorów oraz Podziemnych, zaś każda z ras – frakcji wchodzących w ich skład posiada swoje mocne i słabe strony, które trzeba umiejętnie zrównoważyć podczas składania talii.

Samo zdobywanie kolejnych kart nie jest szczególnie uciążliwe – możemy w tym celu wykonywać kolejne zadania PvE, zdobywać złoto za pojedynki z innymi graczami i wydawać je w domu handlowym, sprzedawać tamże własne karty, których nie potrzebujemy bądź kupować tak zwane „boostery” za prawdziwe pieniądze. Przy okazji kart ujawnia się dosyć irytująca wada HEX: Shards of Fate, a mianowicie niedokładne, źle przetłumaczone opisy – czasami trudno się zorientować, o co właściwie chodzi; niemniej mankament ten dotyczy wyłącznie wersji polskiej, w oryginalnej wersji angielskiej tekst jest znacznie bardziej klarowny.

Mechanika rozgrywki jest dosyć rozbudowana – pojedynki podzielone są na specjalne fazy, w których mamy dostęp do ograniczonej możliwości zachowania się poprzez umieszczanie kart w odpowiednich strefach i tak dalej. Na szczęście samouczek został wykonany solidnie a podczas dalszej rozgrywki możemy włączyć krótkie informacje na temat tego, co właśnie się dzieje. Aby zwyciężyć wystarczy pokonać bohatera naszego oponenta lub doprowadzić do wyczerpania się jego talii.

Oprawa wizualna prezentuje się przyzwoicie: arty są ładne, dopracowane a efekty urozmaicają obraz walki. Podobnie sprawa wygląda z dźwiękami – są solidnie przygotowane, choć minusem jest nieco powtarzalna, męcząca na dłuższą metę ścieżka dźwiękowa.

Zagraj teraz!

2 thoughts on “HEX: Shards of Fate

Dodaj komentarz