Laptopy gamingowe średniej klasy

Obecnie niemal każdy liczący się na rynku producent laptopów ma wśród swoich urządzeń specjalny segment dedykowany graczom. Na ogół urządzenia tej klasy kojarzone są z niebotyczną ceną. Na szczęście zapaleni gracze z ograniczonym budżetem również znajdą coś dla siebie. W artykule przyjrzymy się laptopom gamingowym do 4500 zł oraz opowiemy, czego możemy się po nich spodziewać.

Laptop do gier za małą kwotę?

Przeglądając oferty topowych producentów laptopów do gier, można stwierdzić, że potrzeba ogromnej ilości pieniędzy, aby móc cieszyć się w pełni rozgrywką. Co, jednak gdy chcielibyśmy uruchomić nowsze tytuły w wysokiej szczegółowości obrazu, ale nasz portfel nie jest aż tak pękaty? Problem ten rozwiązała firma Dream Machines oferując tańsze urządzenia, dając przy tym możliwość niemalże nieograniczonej konfiguracji podzespołów. Przykładem laptopa gamingowego z tej półki może być Dream Machines G1050Ti.

Charakterystyka laptopów gamingowych

Jak przystało na urządzenia z segmentu gamingowego, spotkamy się tutaj z wysokiej jakości materiałami, agresywnym designem oraz mocnymi podzespołami. Laptop dedykowany graczom powinien posiadać szereg udogodnień, do których należą: wysokiej jakości klawiatura, wydajny układ chłodzenia, duża ilość portów oraz łatwy dostęp do podzespołów. Jak sprawa wygląda w G1050Ti od Dream Machines?

Podzespoły laptopów gamingowych

Na tapetę weźmiemy dwa urządzenia mobilne z tego samego przedziału cenowego. G1050Ti firmy Dream Machines oraz MSI GL62-7RD. Pierwszy z nich został docelowo wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core i5-7300HQ Kaby Lake, kartę graficzną GeForce GTX 1050Ti, 16 GB pamięci RAM DDR4 oraz dysk SSD M.2 o pojemności 500 GB. Takie zestawienie podzespołów pozwoli na płynną rozgrywkę w większość nowszych tytułów. Zestawione podzespoły można w łatwy sposób skonfigurować poprzez zmianę niektórych podzespołów na stronie producenta. Dzięki tej opcji mamy pewność, że wybrany przez nas laptop będzie spełniał wszelkie nasze oczekiwania oraz nie nadszarpnie naszego budżetu.

Drugi opisywany laptop, czyli MSI GL62-7RD wyposażony jest w procesor Intel Core i7-7700HQ Kaby Lake, kartę graficzną GeForce GTX1050, pamięć RAM o pojemności 8 GB oraz dysk HDD 1 TB z możliwością zainstalowania dysku SSD.

Matryca

  • Standardem w urządzeniach z segmentu gamingowego jest matowa matryca typu IPS. W obu urządzeniach zastosowano podobne rozwiązanie, czyli ekran o przekątnej 15,6 cali z matową matrycą IPS. Zastosowanie matowej matrycy wpływa na komfort użytkowania laptopa, gdyż na powierzchni ekranu nie pojawiają się nieprzyjemne refleksy. Aspekt ten jest szczególnie doceniany, gdy przyjdzie nam pracować na zewnątrz przy dużym nasłonecznieniu. Matryce zastosowane w urządzeniach charakteryzują się szerokimi kątami widzenia, wysoką średnią luminancją oraz głęboką czernią. Wyświetlany obraz jest pełen szczegółów, a odwzorowanie barw stoi na wysokim poziomie.

Inne parametry laptopów gamingowych średniej klasy

Duże znaczenie w segmencie gamingowym ma wydajne chłodzenie. Zarówno w laptopie od MSI, jak i od Dream Machines zadbano o wysoką kulturę pracy. Dzięki zastosowaniu dużych wiatraków i sporej ilości heatpipe’ów, układ z powodzeniem odprowadza wysokie temperatury do otoczenia, nawet podczas maksymalnego obciążenia laptopów.

Kolejnym ważnym aspektem jest duża ilość portów, dzięki której bezproblemowo zbudujemy swoje stanowisko gamingowe. Zarówno w G1050Ti, jak i GL62-7RD spotkamy się dużą ilością złączy. Dwa porty USB w standardzie 3.0 oraz jedno typu C, port HDMI, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe oraz czytnik kart pamięci, to podstawowe wyposażenie laptopów tego typu.

W urządzeniach mobilnych z segmentu gamingowego natkniemy się również na wysokiej jakości nagłośnienie. Oprócz tego warto wspomnieć o dobrych parametrycznie kartach dźwiękowych zainstalowanych w G1050Ti i GL62-7RD oraz dobremu oprogramowaniu.

Podsumowanie

Zaprezentowane w artykule urządzenia mobilne są przykładami laptopów dedykowanych graczom z mniej zasobnym portfelem. Mocne podzespoły oraz wysoka jakość wykonania pozwoli na w pełni komfortową rozgrywkę w nowsze tytuły. Firma Dream Machines, dzięki ogromnym możliwościom konfiguracji swoich sprzętów, pozwala na dopasowanie laptopów do swoich potrzeb, ograniczając w ten sposób ilość wydawanych pieniędzy. Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości i agresywnemu designowi, urządzenia nie tylko świetnie prezentują się na biurku, ale również gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego plusem jest waga sprzętów, która zamyka się w 2,4 kg, co jak na segment gamingowy jest bardzo dobrym wynikiem.

Dodaj komentarz