Gry na Androida – w co zagrać w wolnym czasie?

Podróż komunikacją miejską do pracy, szkoły czy na uczelnię nie są najczęściej zbyt ciekawym elementem naszego życia. Zazwyczaj siedzimy wtedy na swoim miejscu i gapimy się przez okno albo bezwiednie po raz tysięczny przeglądamy Facebooka czy Instagrama. No bo co innego możemy w tym czasie robić? Na przykład zagrać w gry na Android! Jest ich całe mnóstwo, a wiele z nich zostało zaprojektowane w taki sposób, że nie tylko szybciej zabijemy czas, ale także rozerwiemy umysł – szczególnie, gdy gry będą wymagać od nas myślenia czy spostrzegawczości. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Więcej recenzji możecie wyszukiwać na stronach takich jak https://android.com.pl/.

Bricks n Balls

Jest to gra nieco podobna do arkanoida, w której musimy zbijać kwadraciki z liczbami za pomocą specjalnych piłeczek W kwadratach umieszczone są różne liczby, które wskazują, ile razy musimy uderzyć w nie, aby zniknęły. Piłeczki odbijają się od nich oraz od bocznych ścian – musimy więc tak kombinować, aby jak najdłużej zbijały potrzebne nam punkty. Kwadraty cały czas się obniżają i jeżeli dotrą na sam dół, to niestety przegrywamy. Możemy zdobyć specjalne diamenty, które potem wymienimy na możliwość szybszego zbijania, dodatkowych piłek czy potęgowania siły odbicia. Wciąga na wiele poziomów.

Empires and Puzzles

Choć oficjalnie jest to gra typu RPG, to tak naprawdę łączy ona w sobie najlepsze cechy różnych gatunków. Konieczność układania puzzli w taki sposób, by jak najwięcej elementów tego samego koloru znajdowało się obok siebie? Jest! Możliwość rozwijania swojej bazy? Jest! Zdobywanie i szkolenie kolejnych bohaterów? Jest! Zakładanie sojuszy i polowanie ze sprzymierzeńcami na tytanów? Jest! Wojny pomiędzy sojuszami? Są! A to tak naprawdę tylko część tego, co twórcy gry przygotowali dla fanów nieco bardziej skomplikowanych, obliczonych na wielomiesięczne zmagania gier na Androida.

WOW

Wśród gier na Androida szczególnie fajne są te, które każą nam myśleć. I taką właśnie grą jest WOW, gdzie sprawdzimy jak wiele słów damy radę ułożyć z pięciu losowych liter. Jeżeli prawidłowo zgadniemy wyraz, to pojawi się on w krzyżówce. Naszym celem jest jej ukończenie. Początkowe etapy są bardzo łatwe, potem natomiast musimy już nieźle znać słownik języka polskiego. Można skorzystać z podpowiedzi, jeżeli uzyskamy odpowiednią ilość punktów. Darmowe jest mieszanie liter – w innym układzie możemy szybciej zgadnąć słowo. Twórcy także zadbali o ciekawostki związane z różnymi krajami (cała gra jest niejako podróżą przez nie).

Quizwanie

A może lubisz sprawdzać się z innymi graczami? Na przykład testować swój poziom wiedzy? Bardzo dobrą aplikacją do tego jest Quizwanie – ponad 40 tysięcy pytań z różnych dziedzin: matematyka, historia, geografia czy aktualności ze świata to tylko część kategorii. Są podpowiedzi, więc zawsze mamy jakąś szansę – nawet wówczas, gdy dany temat nam „nie leży”. Możemy walczyć z znajomymi, których zaprosimy do gry, jak i z innymi wirtualnymi graczami. Zbierając punkty ustawiamy się w rankingu. Ciekawą opcją jest możliwość dodawania swoich pytań – wtedy dostajemy specjalne punkty, które możemy wymienić na nagrodę.

Granie na telefonie niektórym kojarzy się wyłącznie z marnowaniem czasu, jednak może to być rozrywka, która poprawi nasz refleks, myślenie czy spostrzegawczość. Jedynym „minusem” dla graczy jest to samo, co dla miłośników książek – tak dużo gier do zagrania, tak mało czasu do wygospodarowania. A jakie gry na Androida ty masz na swoim telefonie?