Skyforge

Wydana przez My.com produkcja jest MMORPG gdzie każdy z graczy wciela się w nieśmiertelną postać, która wraz z upływem czasu oraz rozgrywki przeistacza się w pełni uposażone w boskie moce stworzenie. W trakcie rozgrywki w Skyforge zdobywamy ludzkich wyznawców i moce równocześnie z levelowaniem. Cała otoczka fabularna jest porządnie wytłumaczona, więc świat wydaje się w pełni realistyczny.

Gdy nasz awatar jest wzmocniony boskimi mocami oraz przede wszystkim wiarą swoich wyznawców, toczy on epickie bitwy przeciwko nieprzyjaznym armiom najeżdżającym jego krainę. Nietypowa fabuła wyłaniająca się z powyższego opisu jest tylko jednym z elementów, wśród których znajdziemy także PatheonPvP czy nierozwikłaną zagadkę Aelionu – decydujących o tym, że w Skyforge jest po prostu co robić podczas rozgrywki. I co równie ważne – w rozgrywce darmowej, bo gra jest oparta o model free-to-play.

W wydanej oficjalnie w lipcu 2015 roku grze znajdziemy aż 13 unikalnych klas. Mimo boskiej otoczki, nasza postać tradycyjnie może być zarówno Paladynem, Alchemikiem jak i Monkiem czy Nekromantą. Ponadto niezależnie jaką klasę wybierzemy – w wspomnianych PantheonPvP możemy zmierzyć się z armiami innych bogów, a więc graczy. Mimo obecności aż tylu klas nie musimy koniecznie decydować się na wyłącznie jedną z nich – dzięki Ascension Atlas możemy zmieniać klasę wedle naszych upodobań. Nawet podczas trwającego starcia. W końcu jesteśmy bogami!

Oczywiście boska otoczka wnosi również kilka nietypowych klas – takich jak Lightblendera, Cryomancera czy Kinematica. Pozostała część rozgrywki ściśle koresponduje z tradycyjnymi rozwiązaniami – tak jak w grach, gdzie ansza postać nie posiada boskiej natury przemierzamy świat wykonując questy, odkrywając skarby i rozwijając nasżą postać. Rzecz jasna skille również odpowiadają naszej naturze – drzewko umiejętności w Ascension Atlas zawiera nadzwyczajne zdolności.

Posiadanie wyznawców dostarcza nie tylko rąk gotowych do walki w naszym imieniu, ale czasami również kłopotów, którymi musimy stawić czoła, jako patroni zwykłych ludzi – to rozszerza jednak paletę dostępnych questów. Skyforge można więc w skrócie nazwać nietypowym MMORPG, opartym o sprawdzone mechanizmy – jest to więc nowe doświadczenie dla każdego gracza, które koniecznie warto sprawdzić na własnym komputerze.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz