DRAGON KNIGHT

Turowa rozgrywka MMO została w sposób naprawdę doskonały przeniesiona do przeglądarki internetowej w grze Dragon Knight, którą postaramy się krótko opisać, gdyż naprawdę jest ona tego warta. Z całą pewnością gra spodoba się wszystkim fanom tego typu gier, a jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że pomimo świetnie przygotowanej oprawy graficznej, gra powinna bez problemu uruchamiać się na przeglądarkach nawet nieco starszych i słabszych komputerów. Czego jednak możemy oczekiwać po tej produkcji?

Królestwo zagrożone przez epickie smoki

Gra Dragon Knight posiada naprawdę ciekawie rozrysowaną fabułę co już świadczy o tym, że twórcy naprawdę przyłożyli się do jej przygotowania. W grze wcielamy się w heroicznego bohatera, którego zadaniem jest obrona królestwa przed atakami potężnych smoków. Te mocno nadwyrężyły już cierpliwość króla, porywając mu ukochaną księżniczkę oraz piękną córkę. W efekcie nasz bohater będzie musiał nie tylko zmierzyć się z hordami potężnych, epickich potworów, ale jeszcze odbić obie kobiety króla całe i zdrowe. Dobra fabuła byłaby oczywiście niewiele warta bez dobrej rozgrywki, ale i w tej kwestii autorzy gry stanęli na wysokości zadania.

Otwarty świat i duże możliwości rozwoju

Przede wszystkim gra oferuje nam dość dobrze rozbudowany świat, po którym będziemy mogli się przechadzać nie jednym, ale nawet wieloma bohaterami. To swoiste oderwanie od sztywnych zasad MMO, gdyż do wyboru mamy kilku bohaterów, którzy różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim swoimi umiejętnościami. Już w tym momencie zaczyna nam się więc rysować mocno strategiczny charakter gry. Dobór bohatera do konkretnej sytuacji oraz potyczki może przeważyć o tym, czy uda nam się dany pojedynek wygrać czy też nie. W grze mamy, jako to w MMO, dość mocno rozbudowany system umiejętności bohatera, jego doświadczenia oraz broni i uzbrojenia, które w trakcie gry będziemy mogli zdobywać. Oczywistym jest więc, że im bardziej zagłębiamy się w grę tym więcej umiejętności zyskujemy i nasz bohater staje się potężniejszy.

Sam świat gry posiada naprawdę świetną grafikę, biorąc oczywiście pod uwagę fakt, że jest to wciąż gra przeglądarkowa i nie będziemy musieli niczego instalować na swoim komputerze. Fani gier przeglądarkowych z całą pewnością to docenią, a i starzy wyjadacze zwykłych gier komputerowych nie powinni mieć specjalnych obiekcji co do poziomu graficznego. Przemierzanie rozległego świata gry byłoby dosyć męczące gdyby nie fakt, że możemy osiąść naszego wierzchowca i to na nim przemierzać wszystkie epickie krainy. Co ciekawe, naszego wierzchowca także możemy w pewien sposób rozwijać i ulepszać. Mało tego, najpotężniejsi bohaterowie będą w stanie okiełznać nawet potężnego smoka, na którego to plecach będziemy mogli później przemierzać świat. W grze naturalnie po drodze napotykamy różnorodnych przeciwników, o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności i wielu umiejętnościach. Jak już wcześniej wspominaliśmy, dowodzimy nie jednym bohaterem, ale całym oddziałem, gdzie umiejętne dobieranie ich do konkretnej sytuacji ma ogromne wręcz znaczenie.

Potyczki w systemie turowym

Kiedy dojdzie już do potyczek to naszym oczom ukaże się system dość podobny do tego, który znany jest fanom całej serii gier Heroes od Might&Magic. Walczymy więc w systemie turowym. Widzimy niewielką lokację, gdzie po obu stronach znajdują się dwie wrogie sobie armie. Każda postać ma konkretną liczbę ruchu na jedną turę i z tego powodu bardzo ważne jest tutaj myślenie strategiczne. Odpowiednie ustawianie się na niewielkiej planszy może skutkować na przykład tym, że to my zaatakujemy pierwsi zwiększając tym samym swoje szanse na wygranie konkretnej bitwy. W potyczkach grafika także prezentuje się świetnie, a gracz nie powinien mieć większych problem z połapaniem się w obsłudze całego systemu, który zwyczajnie nie należy do specjalnie skomplikowanych.

Ogromne możliwości gry multiplayer

Jak przystało na dobrą grę MMO w Dragon Knight możemy nie tylko walczyć w systemie PvE, ale także oczywiście PvP, czyli z żywymi graczami, którzy siedzą przy komputerach w innych częściach naszego kraju, i nie tylko. Twórcy gry zaoferowali nam naprawdę sporo możliwości tego typu pojedynków. Na pewno mnóstwo zabawy dają pojedynki zespołowe, które liczą po 6 osób w każdej z drużyn. Do tego mamy niesamowite wojny gildyjne, jak i naprawdę bardzo ciekawą opcję, czyli możliwość pojmania jednego z graczy i umieszczenia go w swoim lochu. To wszystko z całą pewnością dodaje smaczku tej produkcji, która dzięki swoim wielu możliwościom rozgrywki bez wątpienia bardzo długo nam się nie znudzi.

Gry takie jak Dragon Knight oczywiście nie są tak bardzo rozbudowane jak topowe produkcje MMO na komputery, ale jednak zdecydowanie warto po nie sięgać. W tym wypadku mamy bowiem do czynienia z rozgrywką na dużo większym rozluźnieniu, nie musimy grze poświęcać aż tak dużo czasu i możemy bawić się przy niej po prostu wtedy, gdy mamy na to ochotę. Dragon Knight naprawdę wciąga, a do tego jest darmowa i działa na przeglądarkach internetowych.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz