Need for Speed World

Need for Speed to tytuł, którego nie trzeba tłumaczyć żadnemu graczowi, ponieważ chyba każdy z nich kojarzy tę najbardziej rozpowszechnioną na świecie serię gier o nielegalnych wyścigach samochodowych, pełnych akcji oraz dostarczających niesamowitej rozrywki użytkownikom w każdym wieku, a przede wszystkim fanom szybkich i nowoczesnych samochodów.
Studia EA Singapore oraz Black Box postanowiły połączyć siły, dzięki czemu powstała zupełnie nowa odsłona tejże produkcji, a mianowicie Need for Speed World Online, która, jak sama nazwa wskazuje, jest grą koncentrującą się na rywalizacji sieciowej między graczami. Świat gry stanowi jedno ogromne miasto, po którym poruszają się my i inni gracze, a podzielone jest ono na kilka zróżnicowanych dzielnic wypełnionych rozmaitymi zadaniami, za wykonanie których otrzymujemy punkty reputacji oraz, oczywiście, pieniądze.

Misje to różnego rodzaju wyścigi, jak na przykład sprint, czyli przejazd przez konkretny, wyznaczony odcinek, klasyczny wyścig z okrążeniami i inne rozgrywki, w których możemy stawiać czoła komputerowi bądź innym graczom, w czym tkwi kwintesencja całej zabawy.

Wspomniane punkty reputacji stanowią odpowiednik doświadczenia w grach MMORPG – pozwalają one na zdobywanie przez naszego kierowcę kolejnych poziomów, a tym samym odblokowywanie nowych umiejętności. Pieniądze umożliwiają nam z kolei kupowanie nowych pojazdów oraz ulepszanie ich i modyfikowanie wyglądu.

Dodaj komentarz