Headshot

Nie każda z produkcji dedykowanych przeglądarkom jest warta uwagi – na szczęście do tego grona nie zalicza się popularna produkcja Headshot. Ciężko wyobrazić sobie lepszy zabijacz czasu niż relaksującą grę pozwalającą na frywolną eliminację przeciwników. Nie jest to jednocześnie tytuł brutalny – mimo podjętej tematyki – z naszych przeciwników nie sączą się hektolitry krwi.

Gra jest wyposażona w skromną oprawę graficzną – szarą, dwuwymiarową – mimo tego świetnie pełni ona swoją rolę podkreślającą casualowość produkcji. Do Headshot usiąść może praktycznie każdy – i wbrew pozorom nie jest to prosta flashówka naliczająca nam punkty za ustrzelone głowy dowolnym postaciom pojawiającym się na ekranie. Mimo prostej konstrukcji, otrzymujemy cele do realizacji, które wskazują na konkretne postacie generowane na ekranie, które mamy wyeliminować. Najlepiej strzałem prosto w głowę.

Naruszenie innej niż wskazana postaci może się źle skończyć dla naszego herosa. Na szczęście, wrogowie mocno różnią się w warstwie wizualnej od zwykłych przechodniów, którzy są dla nas w zasadzie przeszkodami. Snajperska produkcja od Jarkey.net jest więc bardzo dobrym reprezentantem swojego gatunku – gier przeglądarkowych.

Fabuła tytułu jest zasadniczo prosta, co jest standardem w grach tego typu – nie dostajemy jednak wyłącznie suchej odprawy. Możemy na spokojnie prześledzić dialogi poprzedzające każdą misję. Jeśli interesuje nas natychmiastowa rozwałka, wystarczy pominąć je spacją. Same dialogi nie są również przepełnione często obecną w tego typu grach patetycznością – są sporządzone starannie i zawierają pewną dozę humoru. Sprawia to, że naprawdę warto je czytać, aby zwiększyć swoją immersję.

Naszą misję, którą zawsze jest zastrzelenie kogoś zdecydowanie ułatwia obecność lunety snajperskiej, czyli podstawowego wyposażenia każdego prawdziwego snajpera. Wciskając spację uzyskujemy bardzo duże powiększenie, świat gry dalej pozostaje ruchomy, a my na spokojnie możemy oddać strzał lewym przyciskiem myszy. Jak jednak już wspominaliśmy – należy zwracać uwagę w kogo się strzela, bo zrujnuje to naszą misję.

Jeżeli więc chcemy się nieco odstresować po ciężkim dniu, nie mamy ochoty na rozbudowane, desktopowe gry czy po prostu chcemy zagrać w dobrą strzelankę, Headshot jest zdecydowanie dobrym wyborem. Jeżeli spróbujemy raz – najprawdopodobniej będziemy do tej gry wracać jeszcze nie raz.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

  • headshot mmo
Zagraj teraz!

Dodaj komentarz