Crossout

Crossout – czyli postapokalipsa przebija się do MMO

Crossout to produkcja studia Gaijin Entertainment, która już zasłynęła na rynku gier wieloosobowych grą War Thunder. Tym razem jednak, zamiast samolotów siądziemy za sterami własnoręcznie zbudowanych maszyn i staniemy do drużynowej walki w postapokaliptycznym świecie – gra przypadnie wobec tego do gustu przede wszystkim miłośnikom takich uniwersów jak Mad Max: w Crossout świat, jaki znamy dzisiaj, został doszczętnie zniszczony przez obcą cywilizację oraz prowadzone na szeroką skalę genetyczne eksperymenty. My natomiast wcielamy się w kierowcę wyposażonego w najprzeróżniejsze uzbrojenie pojazdu i rywalizujemy z innymi graczami o przetrwanie i sławę wśród sobie podobnych.

Mechanika rozgrywki w dużym stopniu przypomina tę znaną z innych gier utrzymanych w podobnym klimacie, jak na przykład wspomniany wyżej War Thunder czy bardziej popularne World of Tanks. W przeciwieństwie jednak do wymienionych tytułów, tutaj zupełnie inaczej została rozwiązana kwestia pojazdów – zamiast odblokowywać już gotowe wehikuły uzyskujemy dostęp do różnorakich części, z których możemy stworzyć własny samochód i wyposażyć go w rozmaity sprzęt. Na samym początku do naszej dyspozycji oddany zostaje zwykły łazik z niewielkim działem – później jednak, wraz ze zdobyciem takich części jak nowe rodzaje pancerzy czy broni, możemy przekształcić ten nieskomplikowany pojazd w prawdziwą ruchomą twierdzę, szybki pojazd do ataku na powolnych przeciwników lub wszystko inne, co nam tylko przyjdzie do głowy.

Wachlarz części, o których mowa, jest bardzo szeroki i stwarza niezliczone możliwości zmiany zarówno wyglądu jak też właściwości pojazdu zapewniając mu większą (lub mniejszą) prędkość poruszania się, zwrotność, kształt oraz wyposażając go w nowe uzbrojenie: zarówno broń zasięgową, jak wyrzutni rakiet czy działka, jak też pozwalające na zadawanie obrażeń przeciwnikom w zwarciu – tutaj w grę wchodzą różnego rodzaju piły mechaniczne, młoty i inne; znajdziemy również sporo części o czysto estetycznym zastosowaniu. Części możemy natomiast zdobywać za wygrywanie meczy bądź też kupując za zdobytą w grze walutę w sklepie lub od innych graczy.

Części powiązane są również z mechaniką rozgrywki w pewien szczególny sposób – mianowicie w Crossout mamy do czynienia z bardzo rozbudowanym modelem zniszczeń, który pozwala, przykładowo, unieszkodliwiać przeciwników poprzez zniszczenie ich broni lub uszkodzenie układu poruszania się. W przeciwieństwie do innych podobnych gier, nie znajdziemy tutaj punktów życia lub ich odpowiednika.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne: sama produkcja jest dosyć solidnie zoptymalizowana zaś oprawa graficzna może być dostosowana nawet do starszych komputerów w taki sposób, aby zapewnić grze płynne działanie. Sama gra jest również dostępna za darmo i opiera się na modelu free to play z mikrotransakcjami.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz