World of Warplanes

Studio Wargaming.net znane jest ze swojej produkcji pod tytułem World of Tanks, która jako pierwsza tego rodzaju zrobiła furorę wśród graczy rozmaitych MMO i zyskała sobie rzeszę wiernych fanów.

Rosjanie postanowili jednak nie spoczywać na laurach i stworzyli również World of Warplanes, które przenosi walkę na kilkanaście kilometrów wzwyż. Tym razem siadamy za sterami kilkudziesięciu samolotów pochodzących z różnych okresów historycznych oraz bierzemy udział w spektakularnych starciach w powietrzu.

Podobnie jak wspomniane World of Tanks, tak i ta gra, mimo że jest nastawiona na zręcznościowe aspekty walki, posiada również wiele elementów symulacyjnych, strategicznych oraz RPG, między innymi możliwość ulepszania posiadanych przez nas maszyn oraz zakup nowych.

 

Samoloty podzielono na trzy klasy: lekkie myśliwce służące przede wszystkim do walki manewrowej, myśliwce wyposażone w ciężkie uzbrojenie stanowiące trzon każdej drużyny i maszyny szturmowe, których zadaniem jest niszczenie celów naziemnych, jak na przykład działa przeciwlotnicze.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe::

Dodaj komentarz