Chronicles of Eidola

Chronicles of Eidola – turowy RPG na przeglądarki

Chronicles of Eidola to przeznaczona na przeglądarki internetowe gra MMORPG autorstwa AMZGame, która została osadzona w fantastycznym trójwymiarowym świecie widzianym z lotu ptaka. Mechanika rozgrywki utrzymana została w trybie turowym a my nie tylko wcielamy się w jednego bohatera, ale stajemy na czele całej drużyny, której zadaniem jest pokonanie zła dręczącego krainę.

Na naszej drodze zrekrutujemy zarówno bohaterów, jak również rozmaite bestie i inne stworzenia, które staną z nami ramię w ramię do walki z mrocznymi siłami – są to właśnie tytułowi Eidola.

Interesującym i dotychczas rzadko spotykanym rozwiązaniem jest wspomniany turowy system rozgrywki. Co ciekawe, walka rozgrywka się automatycznie, jednak to od nas zależy, między innymi, rozstawienie naszych towarzyszy przed bitwą, wybrać dla nich formację czy też umiejętności z jakich będą korzystać w trakcie starcia. Sprawia to, że Chronicles of Eidola jest grą, która w szczególności powinna zainteresować fanów strategicznego planowania bardziej niż gier turowych w ścisłym znaczeniu. Gra pozwala również na łączenie swoich sił z innymi graczami, zarówno w trybie PvE jak też PvP – w tym ostatnim przypadku za kolejne zwycięstwa otrzymujemy Medale Honoru, które możemy następnie wymienić na różnorakie użyteczne przedmioty. Istnieje również dodatkowy tryb rozgrywki, w którym możemy wziąć udział wraz z innymi graczami w serii minigier, jak na przykład Wyścig Szczurów, które opierają się na luźnej rywalizacji i mają przede wszystkim pozwalać graczom na nie związaną ściśle z produkcją zabawę.

Oprócz tego, podobnie jak w innych grach z tego gatunku, również i tutaj wykonujemy różne zadania – zarówno powiązane ze sobą fabularnie, jak też występujące tylko w danej lokacji czy tak zwane zadania dzienne. Zadania dzienne obejmują różnego rodzaju wyzwania: od walki z bossami, przez branie udziału w nietypowych misjach aż po udział we wspomnianych minigrach i walkach PvP. Mimo swoistej powtarzalności i wtórności, zwłaszcza w porównaniu do innych gier z tego gatunku, to Chronicles of Ediola potrafi sprawiać sporo frajdy dzięki oryginalnemu podejściu do mechaniki rozgrywki oraz całkiem dużą zawartością gry do eksplorowania, walki i tak dalej.

Wszystkiego dopina solidnie wykonana trójwymiarowa oprawa graficzna z ręcznie rysowanymi elementami otoczenia, utrzymana w nieco baśniowym stylu, który pozwala lepiej wczuć się w klimat produkcji. Dobrze prezentują się także efekty cząsteczkowe, a także dźwięk i muzyka stojące na naprawdę bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza, że mówimy o produkcji przeglądarkowej.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz