Vikings: War of Clans

Vikings: War of Clans – internetowa strategia na przeglądarki i smartfony

Przeznaczone na przeglądarki internetowe, a ostatnio również także na urządzenia mobilne, jak smartfony oraz tablety, gry strategiczne cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Głównie za sprawą rozwoju technologii stosowanych w tworzeniu tego rodzaju aplikacji, internetowe wieloosobowe strategie przestały być symulatorami Excela, ale rzeczywiście zaczęły wymagać od graczy taktycznego zacięcia oraz różnych innych podobnych umiejętności. Jedną z ciekawszych pozycji na tym rynku jest Vikings: War of Clans – osadzona w czasach wikingów produkcja, w której wcielamy się w wodza niewielkiej osady a naszym zadaniem jest jej rozbudowa, wyszkolenie wojska oraz podbijanie różnych nadmorskich siedzib – zarówno należących do komputerowo sterowanych przeciwników, jak też innych graczy.

Do naszej dyspozycji oddanych zostało sporo różnego rodzaju jednostek, budynków a także ścieżek rozwoju, jakimi możemy podążyć uzyskując dostęp do nowych wojowników czy też artefaktów i możliwości prowadzenia rozgrywki. Poza tradycyjnymi „ludzkimi” rekrutami, możemy także skorzystać z pomocy rozmaitych nadnaturalnych stworzeń, jak demony czy walkirie. Niektóre jednostki są także zależne od tego, na jaką pozycję z drzewka rozwoju się zdecydujemy – w niektórych przypadkach również istniejące zostaną zastąpione nowym rodzajem: zazwyczaj podział ten przebiega pomiędzy wyborem opcji ofensywnej lub defensywnej; często ulepszenia zmniejszają również koszt danej jednostki czy przyśpieszają jej produkcję.

Niebagatelną rolę odgrywają również bohaterowie, będący naszym alterego w Vikings: War of Clans – możemy ich szkolić, uczyć nowych umiejętności oraz wyposażać w różnego rodzaju ekwipunek. Bohaterowie biorą udział w walkach, będąc potężnymi jednostkami, mogąc zarówno osłabiać morale przeciwników i skutecznie eliminować przeciwników, jak również wzmacniać towarzyszy broni. Bohaterowie mają też ekonomiczne „zastosowanie” – zależności od posiadanych zdolności oraz przedmiotów mogą wpływać, przykładowo, na produkcję określonego rodzaju towarów, przyśpieszać lub zwiększać wydobycie surowców i tak dalej. Wraz z udziałami w bitwach i wykonywaniem zadań, bohaterowie mogą awansować na kolejne poziomy doświadczenia, uzyskując możliwość nauczenia się nowych umiejętności oraz korzystania z lepszych rodzajów broni i pancerzy. Możemy także dowolnie zmieniać wygląd i imię naszego awatara.

Ważnym elementem gry jest wreszcie walka pomiędzy graczami, a konkretniej pomiędzy całymi klanami. Vikings: War of Clans kładzie szczególny nacisk zwłaszcza na rywalizację pomiędzy dużymi grupami graczy – udział w klanie zapewnia dodatkowe bonusy oraz pozwala przyczyniać się do wspólnego sukcesu. Rywalizacja ta polega na przejmowaniu kolejnych Miejsc Mocy, zapewniających znaczące bonusy (zależne od rodzaju Miejsca) dla graczy, których klan kontroluje poszczególne z nich. Najlepsze klany pojawiają się na specjalnej tablicy wyników.

Dodaj komentarz