Tych produktów nie powinno zabraknąć w pokoju gracza

W dzisiejszych czasach fani gier komputerowych stanowią całkiem sporą część społeczeństwa. Dla wielu osób pokonywanie kolejnych poziomów lub walka razem z drużyną w turnieju to nie tylko ulubiona forma rozrywki, ale także coraz częściej sposób na zarobek. Jeśli spędzasz naprawdę dużo czasu przed komputerem (nie tylko na grze), to zdecydowanie powinieneś zainwestować w trzy produkty gamingowe.

Biurko gamingowe – idealne dopasowanie i zero kabli

Biurka gamingowe są tworzone z myślą o potrzebach i wymaganiach fanów komputerów. Blat powinien być wystarczająco duży, żeby zmieścił się na nim niezbędny sprzęt oraz nie brakowało miejsca na swobodne ruchy. Krawędzie mebla powinny być zaokrąglone i wyprofilowane tak, żeby nie nadwyrężać rąk oraz nadgarstków.

Zdecydowana większość producentów przewiduje również ciekawe rozwiązania, które pomagają w ukryciu kabli. Biurko dla gracza powinno mieć puste nogi, żeby możliwe było przeprowadzenie przewodów i uniknięcie plątaniny pod nogami. Warto również rozważyć zakup mebla ze specjalną półką na kable oraz listwę. Spędzanie wielu godzin przed komputerem z plączącymi się pod biurkiem kablami może być naprawdę denerwujące.

Fotel dla gracza – indywidualna regulacja i ochrona zdrowia

Fotel gracza powinien być w pełni dopasowany do jego rozmiarów. Producenci niemalże zawsze podają bardzo dokładne wymiary siedziska oraz oparcia, a także maksymalne obciążenie. Przekroczenie nieznacznie dozwolonej wagi nie oznacza oczywiście, że fotel złamie się pod ciężarem ciała gracza, jednak może szybciej wymagać wymiany ze względu na zużycie.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji oparcia, siedziska oraz podłokietników w celu zapewnienia najwygodniejszej pozycji. Fotele z mechanizmem Multi-Block dają możliwość zablokowania oparcia w pozycji pionowej i odchylonej, natomiast mechanizm TILT umożliwia blokadę oparcia jedynie w pozycji pionowej. Dobrze dobrany fotel wysokiej jakości nie tylko posłuży przez wiele lat, ale także pozwoli uniknąć problemów związanych np. z nadwyrężeniem kręgosłupa.

Podkładka pod mysz i klawiaturę – lepsze wyniki w grze i maksimum komfortu

Doświadczeni gracze doskonale wiedzą, że sporych rozmiarów podkładka pod mysz i klawiaturę nie jest jedynie modnym dodatkiem. Wysokiej jakości produkty zapewniają lepszą kontrolę nad myszką, a to z kolei może nieznacznie wpłynąć na poprawę wyników w grze. Solidna podkładka to najlepsze rozwiązanie dla osób sfrustrowanych uciekającym podczas gry kursorem.

Najlepsze produkty w tej kategorii są wykonane z wysokiej jakości tworzyw, wyróżniają się także wysoką czułością sensorów oraz ich optymalnym rozmieszczeniem. Warto kupić podkładkę z antypoślizgowym spodem, który dodatkowo zwiększy precyzję ruchów. Bardzo modnym wariantem jest podświetlana wersja LED, którą można podłączyć przy pomocy wejścia USB. Zastosowanie podkładki może również odciążyć ręce oraz nadgarstki gracza.