Sukces przez różnorodność – InnoGames nagrodzone odznaczeniem „Success in Diversity”

Mające swoją siedzibę w Hamburgu studio InnoGames jest jedną z sześciu firm nagrodzonych odznaczeniem „Success in Diversity”, przyznawanym firmom mogącym pochwalić się godną naśladowania strategią budowania międzynarodowych zespołów oraz kulturą pracy sprzyjającą pracownikom zza granicy. Parlamentarna Sekretarz Stanu przy Ministerstwie Gospodarki, Iris Gleicke osobiście wręczyła nagrodę Michaelowi Zillmerowi, współzałożycielowi i COO InnoGames. Uroczystość odbyła się w Berlinie.

buwi4

W swoim przemówieniu Iris Gleicke podkreśliła: „Aby zmotywować wykwalifikowanych specjalistów do rozwijania kariery w Niemczech, musimy stworzyć odpowiednią kulturę pracy, stanowiącą zaproszenie i wspierającą integrację. Dzisiejsi laureaci dają doskonały wzór tworzenia właśnie takiej kultury pracy. Dzięki inwestycji w różnorodność, nie tylko umacniają swoje przedsiębiorstwa, ale także całe państwo. W przyszłości, nasza gospodarka będzie coraz bardziej zależna od wykwalifikowanych imigrantów. Niemcy są atrakcyjnym miejscem dla pracowników z całego świata i dla ich rodzin i powinniśmy informować o tym fakcie.”

„Wszyscy w InnoGames bardzo doceniamy taką nagrodę, jako że potwierdza ona słuszność naszego podejścia – zapraszania najlepszych deweloperów do Hamburga,” – komentuje Michael Zillmer. „Nasze starania wynikają z dwóch głównych powodów. Pierwszy to fakt, iż przy naszym zapotrzebowaniu, nie bylibyśmy w stanie zapełnić wszystkich stanowisk bazując wyłącznie na niemieckim rynku pracy. Drugi powód jest jeszcze istotniejszy – ponieważ nasza społeczność to prawdziwie międzynarodowe środowisko, gdzie aż 90% graczy pochodzi spoza Niemiec, wierzymy, że również nasz zespół powinien być zróżnicowany.” – dodaje Zillmer. Obecnie aż 80 spośród 350 pracowników InnoGames pochodzi spoza granic Niemiec.Michael_Zillmer

Aby dołączenie do zespołu InnoGames było wyjątkowo łatwe, deweloper oferuje pełen pakiet usług dla nowych pracowników spoza granic. Pośród nich znajduje się wsparcie agencji specjalizującej się w relokacji, która wyręczy nowoprzybyłych pracowników w większości obowiązków związanych z dokumentami i formularzami. Podczas poszukiwania własnego lokum nowi pracownicy mogą skorzystać z, proponowanych im przez InnoGames, mieszkań położonych w dogodnej lokalizacji, Co więcej, już 3 lata temu deweloper zmienił obowiązujący język biurowy z niemieckiego na angielski, aby cały zespół mógł się łatwo integrować. Pracownicy na co dzień mają też do dyspozycji wiele udogodnień, takich jak darmowa siłownia w biurze, czy darmowe napoje i owoce.

InnoGames oferuje także profesjonalne kursy języka angielskiego oraz niemieckiego. Dzięki alokowaniu budżetu 10 000 Euro, studio pragnie też rozszerzyć ofertę na rodziny nowoprzybyłych pracowników. „Wierzymy, że to niezwykle ważne, aby nie tylko nasi pracownicy, ale także ich rodziny czuły się dobrze w Niemczech i chciały zostać tu dłużej. Znajomość języka niemieckiego ułatwi im wiele spraw, szczególnie poza pracą.” – komentuje przedstawiciel InnoGames.

Dodaj komentarz