Recenzja gry War of Angels

War of Angels to darmowy MMORPG osadzony w kolorowym świecie fantasy. Gra posiada cechy zarówno japońskich gier w stylu anime, jak również te zachodnie znane np. World of Warcraft, którymi to twórcy troszkę się inspirowali. Aktualnie gra znajduję się w zamkniętej fazie beta testów.
Najbardziej innowacyjnymi cechami gry są: Budowa miast przez graczy. Miasta można budować, podbijać oraz nimi zarządzać. Kolejną wartą uwagi rzeczą jest system walki. War of Angels umożliwia walkę na lądzie, w wodzie, a nawet w powietrzu. Żeby unieść się w powietrze wystarczy kupić skrzydła anioła w sklepie. Są one tanie, ale działają tylko kilka minut.
War of Angels podobnie jak większość gier MMORPG oferuje także system mountów, petów oraz do dużego arsenału różnych umiejętności oraz czarów. Jest także wiele instancji oraz rozbudowane PVP.

Istnieje szansa, że podczas wyprawy w głąb instancji jeden z potworów zgubi jajko. Z ów jajko może się wykluć i wyrosnąć Jakieś stworzenie, które stanie się naszym petem. Innym sposobem zdobycia zwierzątka jest po prostu kupienie jaka w sklepie. Twórcy przygotowali także setki questów w których wybierać możemy czy stoimy po stronie dobra czy może zła. Całość osadzona jest w przyjemnej dla oka wysokiej jakości oprawie graficznej. Trochę gorzej prezentują się modele postaci, które są nienaturalnie wydłużone, ale gra oparta jest trochę o japońskie anime, więc pewnie tak ma być.

Interfejs jest przeciętny, ale znośny. Natomiast samo sterowanie postacią jest typowe oraz intuicyjne.
Przejdźmy zatem do samej rozgrywki. Jak zwykle na samym początku stajemy przed wyborem postaci. W War of Angels jest tylko jedna rasa i cztery klasy:
– Mag jest sprzymierzeńcem którego zawsze warto jest mieć w drużynie. Postać atakuje w rogów mocnymi zaklęciami na dystans. Ciekawostka jest fakt, że potrafi także leczyć sojuszników.
– Rogue – cichy jak lis, łotrzyk zakrada się do wroga od tyłu i zabija zanim tamten zdąrzy cokolwiek zauważyć.
– Ranger to znakomity strzelec, który potrafi rozpoznać wroga z dużej odległości. Oczywiście walczy bronią dystansową (łuki, strzelby)
– Fighter to silny i odważny wojownik. Walczy w zwarciu, potrafi posługiwać się wieloma broniami.
Podsumowując War of Angels to z pewnością tytuł obok którego nie warto przejść obojętnie. Ładna grafika, możliwość budowy, rozwoju i podboju miast oraz walki w powietrzu sprawiają, że grę można śmiało zaliczyć do jednej z Czołówki gier free-to-play.

Dodaj komentarz