Powrót do przeszłości – InnoGames zaprasza na Miesiąc klasycznych serwerów

InnoGames zaprasza do świętowania swoich 10. urodzin poprzez możliwość zagrania w klasyczne wersje swoich legendarnych sieciowych tytułów: Tribal Wars, Grepolis i The West. Od 3 do 31 lipca fani będą mogli spróbować pierwotnych wersji gier, wraz z ich oryginalną szatą graficzną, mechaniką i zasadami. Ci, którzy zdobędą najwięcej punktów, będą mogli otrzymać w nagrodę wirtualna walutę.

Pierwszy tytuł InnoGames, Tribal Wars, został wydany w 2003 roku. Grywalna, klasyczna wersja zaoferuje mieszankę obecnego stylu graficznego z dawnymi mechanizmami rozgrywki, takimi jak szybsze tempo gry, system odkryć oparty na 10 poziomach czy grupowe rekrutowanie szlachty.

Klasyczna wersja kolejnej przeglądarkowej gry InnoGames, The West, zabierze graczy do roku 2008. Użytkownicy będą mogli zobaczyć jak tytuł wyglądał we wczesnych latach istnienia, z oryginalną grafiką i mechanizmami rozgrywki.

Grepolis to druga produkcja InnoGames z gatunku gier strategicznych, która ukazała się w 2009. Celem graczy jest zbudowanie własnej metropolii z dobrze rozwiniętą strukturą wojskową a następnie wyruszenie na podbój obcych krain, wszystko to w okresie starożytnej Grecji. Klasyczna wersja zaoferuje oryginalny styl graficzny i mechanikę z wersji 1.26 z roku 2011.

„To wspaniałe, że możemy zaoferować naszym graczom wycieczkę w przeszłość i pokazać, jak ich ulubione tytuły wyglądały kilka lat temu”, powiedział CEO InnoGames Hendrik Klindworth. „Jest czymś niezwykłym móc zobaczyć ich rozwój oraz to, jak wielką pracę włożyli twórcy w usprawnianie nie tylko grafiki, lecz także mechaniki. Lipiec będzie miesiącem klasycznych serwerów i mam nadzieję, że zapewni to graczom dużo zabawy. Zwłaszcza, że to oni przyczynili się do rozwoju całej naszej firmy”, dodał Klindworth.

Z ponad 150 milionami zarejestrowanych graczy, InnoGames jest jednym z największych na świecie producentów gier sieciowych. Obecnie w swoich siedzibach w Hamburgu i Düsseldorfie firma zatrudnia ponad 400 profesjonalistów z 30 krajów. W 2016 roku firma zwiększyła swój dochód o 25 procent, osiągając tym samym rekordową kwotę 130 milionów euro. W sekcji gier mobilnych InnoGames poprawiło wynik z 2015 roku o 68 procent, z więcej niż połową nowo zarejestrowanych graczy w 2016 roku tylko za pomocą urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz