Pokemony online przez przeglądarkę

Urocze, kolorowe i wesołe stworki – Pokemony – już od wielu lat zrzeszają mnóstwo wielbicieli. Tym razem fani tych potworków mają kolejny powód do radości – darmową grę internetową!

Pokemony online – na czym polega PokeGra?

Aby zagrać wystarczy tylko dostęp do Internetu i założenie bezpłatnego konta. Na samym początku będziesz trenerem. Musisz rozejrzeć się po mapie, znaleźć i złapać swojego Pokemona. Przekonasz się – to wcale nie będzie takie proste! Gdy go pokonasz, dostaniesz punkty doświadczenia. Jeśli zbierzesz ich wystarczającą ilość, Twój stworek stopniowo będzie ewoluował na wyższe poziomy. Gra polega na tym, aby stale ulepszać potworki, rozwijając takie atrybuty jak: siła, witalność, odparcie, szybkość, zręczność, odporność.

Przewodnik po grze

PokeGra to nie kolejny, zwykły zabijacz czasu. Ta gra zapewnia rozgrywkę i umożliwia dyskusję z innymi ludźmi. Od razu po wejściu na stronę, na mapie zobaczysz mnóstwo graczy, w różnym stopniu zaawansowania.

Na samym początku musisz wybrać startera, czyli początkowego stworka z pierwszych trzech generacji.

Gra ta zrzesza około 400 graczów dziennie, w weekendy jest ich jeszcze więcej. Chociaż mogłoby się wydawać, że to wcale nie tak dużo – zawsze ktoś jest na mapie. A co najlepsze – w grze jest czat na żywo. Można bez przeszkód dyskutować, wymieniać spostrzeżenia i cenne wskazówki.

Większość społeczności PokeGry stanowią dzieci, jednak nie trudno też spotkać tu dorosłych.

Zaraz po wejściu do gry zobaczymy mapkę – standardowa pokemonowa grafika, raczej nic tu nie jest w stanie zaskoczyć. Gra oferuje item shop, dzięki czemu czasem możesz oddać się w szał zakupowy i powydawać Arcany, kupując stroje lub potrzebne rzeczy, które zwiększają przyrost punktów doświadczenia lub zmniejszają zmęczenie.

Ale jak to, zarabiać na grze, wyłudzać od dzieci pieniądze za Arcany? Okazuje się, że najwięcej kosztów pochłaniają wszelkie opłaty licencyjne, domena i serwer. Same Arcany nie są takie drogie, ceny są na pewno niższe niż w innych popularnych grach internetowych.

Jeśli komuś szkoda monet na gry – dobra wiadomość. Można też zarabiać w grze, zdobywasz złoto i płacisz nim za nowe stroje.

Na górze znajduje się przejrzyste, rozwijane i łatwe w obsłudze menu. Zakładka „skrzynka” zawiera wszystkie nasze wiadomości. Żeby oszczędzić innym czasu i nerwów, podpowiadam – trzeba kliknąć na „odpowiedz”, aby wyświetlić naszą konwersację z danym użytkownikiem. Klikanie na samą wiadomość nic nie da (wiem z autopsji).

Poza tym, mamy ranking, toplistę i aukcje. Możesz prowadzić handel złapanymi Pokemonami i zdobytymi przedmiotami.

Następnie mamy zakładkę „postać”. Można ją rozwinąć po najechaniu na nią kursorem, pojawiają się podstrony. Wyświetli się profil, na którym znajdują się wszystkie złapane Pokemony oraz osiągnięcia i statystyki. Jest także możliwość wybrania zakładki poświęconej naszemu towarzyszowi (aktywnemu Pokemonowi) a także kolekcje, depozyt i wyprawy, na które wysyłamy Pokemona, oraz wyzwania, a te to ciekawa sprawa. Znajdziesz tu zadania dzienne, tygodniowe i ogólne, za których wykonanie można dostać złoto albo unikatowe, cenne przedmioty.

Wady

Jak wszystko na tym świecie ma swoje mankamenty, w grze też jest kilka elementów, które wymagają zmiany. Po pierwsze – okropne skiny, ale nie chodzi tu nawet o wygląd. Mam na myśli toporne sterowanie. Porusza się nimi strzałkami lub za pomocą przycisków: up, down, left i right pod planszą. Współcześnie przy możliwość korzystania z „wsada” – szkoda, że nie można go tu używać. Wcześniej, żeby rozpocząć walkę wystarczyło klikną „q” na klawiaturze. Teraz to nie działa i trzeba klikać myszką.

Po drugie, irytujący jest bark opcji powiększania gry, bez konieczności powiększania strony.

Po trzecie – animacje walk, wyglądające dość ubogo: poruszające się w lewo i prawo pokemony i randomowe ruchy paska zdrowia. Mogłoby być lepiej.

Na te minusy można jednak przymknąć oko, bo PokeGra to ciekawa i żywa społeczność. Nie trzeba być Top1 na serwerze albo grać 24/7, żeby prowadzić naprawdę ciekawe rozgrywki i mieć własne Pokemony online. Jeśli lubisz gry przeglądarkowe, kolorową grafikę 2D, darmową zabawę bez ukrytych płatności a przede wszystkim Pokemony – PokeGra jest zdecydowanie dla Ciebie!