Margonem – najlepsza gra na wakacje

Gra przeglądarkowa z gatunku MMORPG, stworzona w 2006 roku na potrzeby pracy dyplomowej jednego ze studentów Politechniki Śląskiej. Obecnie Margonem liczy sobie ponad 300 tysięcy użytkowników, a każdego dnia w grze rejestrują się setki graczy. Na czym polega fenomen gry? Czy to jej polskie pochodzenie, czy wciągająca rozgrywka?

Świat Margonem

Stworzoną przez siebie postacią, gracz porusza się pomiędzy rozlicznymi lokacjami. W Margonem znajduje się 9 miast – Eder, Karka-han, Ithan, Nithal, Mythar, Torneg, Tuzmer, Thuzal i Werbin.

Poruszanie się po krainie Margonem może sprawić graczowi wiele trudności. Oprócz ślepych uliczek i wąskich przełęczy, czekają go spotkania z potworami. Dodatkowo na początku gry, użytkownik może się przemieszczać po Margonem jedynie piechotą. Dopiero później zyskuje możliwość teleportacji i pomoc od członków Zakonu Planu Astralnego.
To w jaki sposób wygląda rozgrywka w grze zależy głównie od profesji postaci.
Sam sprawdź fenomen tej gry tutaj: https://www.bananki.pl/gry/margonem-43/

Postaci Margonem

Podczas rejestracji gracz ma do wyboru jedną z sześciu klas postaci. Wśród proponowanych profesji są: wojownik, paladyn, tancerz ostrzy, mag, łowca oraz tropiciel. To, jaką postać wybierze użytkownik, będzie miało duże znaczenie dla jego gry. Każda profesja otrzymuje inne questy w grze, a poziom trudności grania postacią zmienia wraz z rozwojem rozgrywki. Z tego powodu warto zapoznać się z postaciami Margonem jeszcze przed rejestracją.

  • Wojownik wyróżnia się dużą ilością HP. Cechuje go dobry atak z broni dwuręcznej, dobrze operuje też jednoręcznym mieczem i tarczą.
  • Paladyn ma wyjątkowo dobrą defensywę. Chroni go pancerz, a w walce rzadko rozstaje się z tarczą. Paladyn potrafi wykorzystywać magię, władać mieczem i zamrażać.
  • Mag jest najmądrzejszą postacią. Atakuje z dużych odległości. m.in z pomocą różdżki. Jego siła tkwi w wykorzystaniu magii.
  • Łowca to postać, którą niełatwo zniszczyć, ma dobre uniki. Cechuje się wyjątkowo skutecznym atakiem z dystansu i potrafi zabić przeciwnika trucizną. Dodatkowo postacie wykorzystujące w walce broń białą, muszą wykonać aż dwa ruchy, by się do niego dostać.
  • Tropiciel łączy elementy łowcy oraz maga. Jego bronią jest łuk wsparty magią, do której klasa łowcy nie ma dostępu.
  • Tancerz ostrzy potrafi walczyć z użyciem dwóch broni jednocześnie. Jest zręczny i szybki. Dysponuje małą ilością punktów życia, ale nadrabia zdolnością dobrego unikania ciosów przeciwnika.

Questy Margonem

Gra RPG nie może obyć się bez questów. Żółty znak zapytania przy jakiejś postaci, oznacza kolejne zadanie do wykonania. Oczywiście, poziom trudności wzrasta wraz z postępem w grze.

Przykładowe zadanie na 1 levelu polega na tym, że postać ma dostarczyć kobiecie dwa zające, z których ta ugotuje kolację. Na 200 poziomie zadanie jest bardziej rozbudowane. Aby odszukać wędrowców, którzy zatrzymali się u Artenii, należy odnaleźć dzieci, porozumieć się z Bazylim i zabić potwory. Gra rozwija się bardzo dynamicznie i każdy kolejny poziom wymaga od gracza większego zaangażowania.

Istotnym jest, że bohater dostaje różne questy w zależności od swojej profesji. Za wykonanie zlecenia otrzymuje złoto, honor lub doświadczenie.

Gra Margonem jest bezpłatna. Gracz ma w niej możliwość kupienia Smoczych Łusek, czyli wirtualnej waluty, która pozwala na szybszy rozwój.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił i zagrać w Margonem, to wejdź na stronę bananki.pl. Graj w swoje ulubione gry, zbieraj punkty i wymieniaj je na atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz