WOJNA TYTANÓW

Gry przeglądarkowe RPG, które są dostępne w formie Free-to-Play często kojarzą nam się z masą mikropłatności, których praktycznie nie da się ominąć jeśli chcemy cieszyć się w miarę rozsądną rozgrywką. Wojna Tytanów dowodzi jednak, że nie każdy producent gier musi tak podchodzić do odbiorców swojej produkcji i że niesamowicie rozbudowane gry potrafią dostarczyć mnóstwo radości naprawdę za darmo.

Gra przeglądarkowa rozbudowana jak komputerowa

Wojna Tytanów to przeglądarkowa gra online, której jednak poziom rozbudowania jest tak zaawansowany, że mogą się go powstydzić nawet niektóre gry komputerowe o podobnym charakterze. Naturalnie twórcy gry nie próbowali wynajdować jakichś innowacyjnych technik gry co sprawia, że mamy tutaj do czynienia z czystym i niczym nie skarżonym RPG. Ten model rozgrywki może i jest oklepany, ale z drugiej strony nie pozwala nam się nudzić i zawsze zapewnia coś ciekawego do roboty.

Jak to zwykle bywa w grach RPG, naszą przygodę zaczynamy bohaterem o dość niskim poziomie zaawansowania, z praktycznie zerowym uzbrojeniem i bez broni. Nasz tytan stawia jednak czoła wielu wrogom, w tym przede wszystkim tym prawdziwym, a więc innym graczom, i powolutku zaczyna zdobywać coraz więcej doświadczenia. Zdobywamy więc doświadczenie i budujemy kolejne poziomy swojego bohatera, zbieramy pieniądze, różnego rodzaju przedmioty i rozwijamy swoje talenty. Jak widać więc jest to bardzo standardowa forma rozgrywki, która jednak w tym wypadku jest darmowa i to dostępna za pośrednictwem zwykłej przeglądarki. W grze możemy wykonywać wiele misji pokonując wrogich NPC, a w ostatecznym starciu naszym wrogiem stanie się potężny smok. Naszym celem jest oczywiście jak najlepsze rozwinięcie postaci, zdobycie epickiego uzbrojenia i zbroi, a do tego bycie w czołówce najlepszych graczy serwera.

Starcia z innymi graczami

Nie ma co jednak ukrywać, że rozgrywka w grze Wojna Tytanów nakierowana jest przede wszystkim na PvP, a więc bezpośrednie potyczki z innymi graczami znajdującymi się w danym momencie na serwerze. Możliwości tych walk jest wiele, gdyż są to nie tylko areny jeden na jednego, ale także potyczki grupowe, walki w Koloseum i wiele innych ciekawych opcji, które pozwalają nam się świetnie bawić i oczywiście zdobywać kolejne poziomy doświadczenia. W grze nie liczy się tylko i wyłącznie zbroja i doświadczenie, ale także nasze umiejętności, często nawet taktyczne. W walkach grupowych istotna będzie oczywiście także kooperacja z innymi graczami. Co ważne, na serwerach gry znajdziemy godnych siebie przeciwników niezależnie od pory dnia czy nocy, a sama gra została na tyle dobrze zoptymalizowana, że będzie sprawnie działała nawet na nieco starszym sprzęcie.

Co z mikropłatnościami?

W każdej grze Free-to-Play muszą oczywiście występować jakieś mikropłatności, ale już na początku wspominaliśmy, że w tym wypadku są one przemyślane w taki sposób, że wcale nie utrudniają gry osobom, które nie chcą płacić ani grosza. W grze możemy zdobywać całe nasze wyposażenie, a jest ono tutaj bardzo bogate. Bronie zostały podzielone na wiele rodzajów, a i sama zbroja oczywiście ma wiele poszczególnych elementów, takich jak hełmy czy chociażby naramienniki. Udając się w grze do sklepikarza możemy je jednak kupować za realne pieniądze. Na tym jednak kończą się mikropłatności i gra w żaden sposób nie zmusza nas do korzystania z tej opcji. Osoby chcące jednak płacić mogą skorzystać z dość ciekawej formy kupowania, która to po części jest elementem hazardowym w grze. Istnieje bowiem możliwość kupowania losowych przedmiotów, ale za niewielkie pieniądze. Efekt jest taki, że przy odrobinie szczęścia za dosłownie grosze kupimy przedmioty, które normalnie kosztowałyby nas majątek.

Czy warto?

Biorąc pod uwagę to jak mocno została rozbudowana Wojna Tytanów, oraz że twórcy gry nie zdominowali swojej produkcji mikropłatnościami, to jest to tytuł naprawdę godny uwagi dla każdego fana produkcji RPG. Ogromnym świat do przemierzenia, mnóstwo ciekawych lokacji, różnorodne potwory do pokonania, a do tego niesamowicie rozbudowana rozgrywka PvP, która w tych grach zazwyczaj daje nam przecież najwięcej radości. Warto dodać tutaj również, że twórcy postarali się nie tylko o ciekawą rozgrywkę, ale także i dobrą oprawę graficzną. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to tylko gra przeglądarkowa, to poziom szczegółowości grafik naprawdę zachwyca i, nie ma co ukrywać, aż chce się grać!

Wojny Tytanów mogą swobodnie konkurować z wieloma grami RPG standardowo wydawanymi na komputery. Istotną zaletą przygotowanej tutaj rozgrywki jest fakt, że nigdy nie będziemy mogli się nudzić. Nawet jeśli mamy chwilowo dosyć potyczek z innymi graczami to nic nie stoi na przeszkodzie, aby powalczyć trochę PvE i po prostu się zrelaksować. Gra dostępna jest zupełnie za darmo i to w polskiej wersji językowej. Wystarczy tylko zarejestrować swoje konto, utworzyć pierwszego tytana, czyli swojego bohatera, i ruszyć na podbój świata pełnego rycerstwa, braterskości i niesamowitych potworów.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz