Travian

Travian to jedna z pierwszych przeglądarkowych gier strategicznych, która wciąż zdobywa sobie dużą popularność wśród graczy w różnym wieku, głównie ze względu na łatwość dostępu do usługi, ponieważ wystarcza jedynie komputer z dostępem do internetu oraz charakterystyczny dla tej produkcji niezbyt skomplikowany interfejs i prosta, przejrzysta mechanika rozgrywki. Można powiedzieć, że Travian powstał od graczy dla graczy, gdyż ekipa tworząca grę nie była początkowo żadnym rodzajem studia, a jedynie grupą zapaleńców – programistów, którzy chcieli wykonać coś niecodziennego, gdzie gracze mogliby ze sobą rywalizować bez konieczności pobierania dużych klientów.

Według niektórych recenzentów produkcja ta prześciga w wielu aspektach kultowego OGame, chociaż, jak wiadomo, każdy ma swój własny gust.

 

Gra, jak obecnie większość tego rodzaju, opiera się na rozbudowywaniu swojej własnej, początkowo niewielkiej, osady, a także podbojem sąsiednich terenów dzięki wyszkolonej armii.

Każda z dostępnych trzech ras: Rzymian, Galów oraz German posiada różnorakie jednostki specjalizujące się ogólnie w różnych działaniach:

Galowie nastawieni są przede wszystkim defensywnie, Germanowie nie mają sobie równych jeśli chodzi o ofensywę, a wojsko rzymskie jest zrównoważone, co dla jednych okaże się zaletą, a dla innych wadą.

Każda z dostępnych jednostek specjalizuje się w walce z danym rodzajem wojska, dzięki czemu gra zmusza do odpowiedniego zaplanowania składu naszej armii.

Zagraj teraz!

One thought on “Travian

Dodaj komentarz