Sparta: War of Empires

Sparta: War of Empires to darmowa gra MMORTS, w którą możemy grać z poziomu Facebookowej aplikacji lub na oficjalnej stronie produkcji, za pomocą przeglądarki internetowej. Gra jest jednym z przedstawicieli nowej generacji gier przeglądarkowych tego typu: zamiast grać na dobrą sprawę w Excela online, możemy cieszyć oko dopracowaną oprawą graficzną, animacjami oraz przyjemną dla ucha muzyką i udźwiękowieniem.

Produkcja, jak można się domyślić po jej tytule, została osadzona w świecie starożytnej, targanej wojnami Grecji, w której wcielamy się w rolę rządcy jednego z poleis i stajemy z innymi graczami do walki o dominację w całym regionie. Pod wieloma względami, Sparta: War of Empires nie różni się szczególnie od innych, dzisiejszych przedstawicielu tego gatunku: musimy rozbudowywać swoje miasta, rekrutować wojsko, dbać o przychylność greckiego panteonu wobec naszych żołnierzy i poddanych a także wynajdywać nowe technologie oraz, oczywiście, toczyć walki z innymi graczami, zarówno tymi sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak też rzeczywiście znajdującymi się po drugiej stronie monitora.

Do naszej dyspozycji zostało oddanych kilkanaście różnych jednostek: od piechoty, przez kawalerię aż po rozmaite jednostki oblężnicze; każda z nich posiada odmienne statystki: siłę ataku, wskaźnik obrony przeciwko danym rodzajom jednostek oraz pewien zasób dodatkowego wpływu na sytuację na polu walki bądź funkcjonowanie miasta, jeśli jest to jednostka defensywna, którą postanowiliśmy umieścić w garnizonie.

W grze, podobnie jak w większości innych produkcji typu MMO, tak i tutaj występuje system mikropłatności. Niestety, w przypadku Sparta: War of Empires są one rozdęte do wyjątkowo absurdalnych rozmiarów: co prawda „walutę premium” możemy zdobywać przy okazji wykonywania zadań, to i tak gracz, który nie chce wydawać pieniędzy na grę, zawsze będzie w gorszej postaci od tych, którzy z nich korzystają – po prostu ilość usprawnień niezbędnych do skutecznej rozgrywki jest niemożliwa do opłacenia z tej ilości waluty, jaką otrzymujemy za questy.

Dodaj komentarz