NIESAMOWITE ZWIERZAKI

Nieco starsze pokolenie młodzieży na pewno doskonale pamięta ze swojego dzieciństwa małe, elektroniczne jajka, w których to opiekowaliśmy się jakimś zwierzątkiem karmiąc je, pojąc, zabawiając i sprzątając po nim nieczystości. W tamtych czasach zabawa ta dawała mnóstwo radości i, choć dzisiaj takie urządzenia nadal można kupić, to jednak oferowana przez nie rozrywka nieco się postarzała i nie ma już zbyt wielu zainteresowanych. Przeglądarkowa gra online Niesamowite Zwierzaki częściowo jednak nawiązuje do tamtych rozwiązań, ale jednocześnie bardzo znacznie je rozbudowuje.

Opieka nad pieskiem lub kotkiem

Niesamowite Zwierzaki to możliwość wirtualnej opieki nad pieskiem bądź też kotem i, wbrew pozorom, nie musi to być gra ciekawa tylko i wyłącznie dla dzieci, choć te na pewno znajdą w niej najwięcej radości. Pierwszy raz logując się na serwer gry będziemy musieli więc wybrać nasze pupila. Lawirując pomiędzy psiakiem, a pospolitym dachowcem możemy oczywiście także ustalić płeć naszego pupila, a później nadać mu jakieś imię. Na początku jesteśmy tylko szarym opiekunem jeszcze bardziej szarego psa czy kota, ale wraz z postępem naszych działań zaczniemy zyskiwać na sławie i zbierać coraz to lepsze trofea.

Spełnianie podstawowych potrzeb pupila

Początkowo cała rozgrywka opiera się właśnie na tym co znane ze starych jajek elektronicznych, choć oczywiście w tym wypadku gra wygląda o wiele lepiej graficznie. W odpowiednim oknie statystyk widzimy różne potrzeby naszego pupila, które musimy spełniać. Trzeba naszego zwierzaka nakarmić (a wcześniej kupić dla niego jedzenie), dać mu wody do picia, pobawić się z nim, ale i troszkę go wytresować. W dość szybkim czasie odpowiednie zajmowanie się naszym zwierzakiem sprawi, że ten zacznie zyskiwać coraz to wyższe poziomy stając się pupilem, który ma aspiracje do wyjścia na salony, a więc do brania udziału w pokazach zwierząt, i to właśnie one są głównym smaczkiem tej gry.

Rywalizujemy lokalnie, ale i międzynarodowo

Za zdobyte podczas rozwoju naszego zwierzaka pieniądze możemy kupować mu różne elementy garderoby, za pomocą których zwiększamy jego atrakcyjność. Oczywiście także odpowiednia tresura i dobre odżywianie naszego zwierzaka wpłynie na ogólną ocenę podczas wystaw zwierząt. Warto tutaj pamiętać o tym, że wraz z rozwojem pupil będzie stawał się coraz bardziej wybredny. Początkowo zjadana z zapałem karma dla zwierząt szybko stanie się bezużyteczna, gdyż  chociażby nasz piesek będzie chciał na obiad zjeść soczystego kurczaka, albo inne frykasy. Naszym ostatecznym celem jest wychowanie zwierzaka, który będzie zajmował czołowe pozycje w różnych konkursach, a później nawet i otworzenie własnej hodowli zwierzaków. Pierwsze wystawy zwierząt mają charakter lokalny, ale zdobywając na nich coraz większe uznanie otworzy się przed nami droga do wystaw międzynarodowych, gdzie konkurencja jest już naprawdę poważna, ale jednocześnie i nagrody dużo okazalsze. Naturalnie w całej tej gonitwie za posiadaniem jak najlepszego zwierzaka smaczku dodaje fakt, że we wszystkich tych konkursach rywalizujemy z żywymi graczami, a więc innymi właścicielami zwierząt, którzy także robią wszystko, aby to ich pupil był tym najlepszym na wystawie.

Możliwość kooperacji

Niesamowite Zwierzaki to jednak nie tylko sama rywalizacja na konkursach. Gracze na serwerze zakładają bowiem swoje klany, które tak naprawdę są klubami miłośników konkretnych zwierząt. Będąc w takim klubie możemy wspólnie większą ekipą wspierać się i tym samym przyspieszać tempo rozwoju naszych zwierzątek, które bardzo szybko mogą zawojować arenę lokalną i kto wie, może także międzynarodową. Opcji wzajemnego wspierania się graczy w klanie jest naprawdę sporo i warto przyłączyć się do jakiejś grupy lub nawet założyć własną. Dla ułatwienia współpracy w grze dostępny jest oczywiście tekstowy czat, który daje nam spore możliwości komunikacji.

Gra, która nigdy się nie nudzi

Na samej rywalizacji jednak rozgrywka w grze Niesamowite Zwierzaki zdecydowanie się nie kończy. Naturalnie jest to jeden z najważniejszych aspektów gry, gdyż pozwala nam zdobywać doświadczenie oraz pieniądze na zakup jedzenia dla zwierzątka czy też różnego rodzaju elementów jego ubioru, które poprawiają szanse wygrania danej wystawy. Twórcy zadbali jednak o to, aby gra naprawdę długo nam się nie znudziła. Mamy tutaj bowiem zaimplementowany znany wszystkim system osiągnięć, a więc całą listę zadań pobocznych, po których wykonaniu dostajemy różne nagrody i zwiększamy swój stopień zaawansowania w grze. Wszystko to sprawia, że zabawa w wychowanie własnego zwierzaka może nas pochłonąć nawet na bardzo długie tygodnie.

Gra zupełnie za darmo

Na koniec musimy wspomnieć o tym, że tak wspaniała rozrywka online dostępna jest dosłownie dla każdego, gdyż nic za nią nie zapłacimy. Niesamowite Zwierzaki mają do tego swoją pełną, polską wersję językową, a jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować darmowe konto na serwerze gry. Z całą pewnością jest to rozrywka godna polecenia każdemu. Forma online sprawia, że możemy rywalizować z ludźmi z dosłownie całego świata, a uroku całej tej zabawie dodaje bardzo kolorowa, cukierkowa wręcz grafika.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz