Grepolis

Grepolis to jedna z wielu strategicznych gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe, w której naszym celem jest rozwijanie miasta – państwa, czyli polis, szkoleniu wojska niezbędnego do podboju okolicznych terenów należących do innych graczy lub sztucznej inteligencji.

Jak sama nazwa wskazuje, tło fabularne i świat gry stanowi starożytna Grecja, w której oprócz historycznych elementów znajdziemy także mnóstwo postaci i obiektów wywodzących się z mitów, jak na przykład Łaska Bogów, która pozwala nam na wykonywanie pewnych działań z ich udziałem, czy okresy, w których dany bóg jest przychylny naszym Grekom, dzięki czemu mogą oni uzyskać rozmaite bonusy, na przykład w zakresie wydobywania surowców.

 

W Grepolis należy często dobrać odpowiednią strategię działania w oparciu o wspomnianą przychylność bogów oraz naszą sytuację, aby rozwój naszego imperium przebiegał prawidłowo.

Możemy również zawiązywać sojusze i podpisywać pakty z innymi graczami oraz czynić nasze poleis pokojowo nastawionymi lub zdobywać profity przy pomocy ognia i miecza.

 

Warta uwagi jest niezła, jak na tego rodzaju produkcję, grafika oraz całkiem porządny balans pomiędzy graczami początkującymi, zaawansowanymi, tymi, którzy grają bez inwestowania środków pieniężnych, jak i tych, co korzystają z różnych usług premium.
1_play_button2

Dodaj komentarz