Desert Operations

Nie ma co ukrywać, że przeglądarkowych gier strategicznych jest na obecnym rynku MMO na pęczki, a twórcy prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych pomysłach na prowadzenie rozgrywki, aby przyciągnąć, jak najwięcej graczy. Jedną z ciekawszych produkcji jest Desert Operations przygotowana przez niemieckie studio playzo, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród sporej liczby zwolenników tego typu produkcji. W tej grze wcielamy się w rolę prezydenta niewielkiego, słabo rozwiniętego państewka, które dzięki naszemu zaangażowaniu oraz różnorakim działaniom na polu rozbudowy infrastruktury oraz wyszkolenia armii, będzie stawało się coraz większe i rozpocznie ekspansję na okoliczne tereny.

Do dyspozycji gracza oddane zostało całkiem sporo budynków podzielonych na trzy różne grupy: produkcyjną, której zadaniem jest zwiększenie przyrostów zasobów, czyli ropy, złota, pieniędzy oraz amunicji; akcji umożliwiających na rozwijanie technologii, zarządzania skarbem państwa, a nawet wydawaniem rozkazów; i wreszcie wojskowe, które, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do tworzenia wojska oraz załóg obronnych.

Odpowiedni dobór budynków jest o tyle istotny, że limit miejsca zmusza gracza do wybrania najbardziej potrzebnych obiektów i uniemożliwia posiadanie ich wszystkich naraz. Gracze walczą między sobą nie tylko przy wykorzystaniu armii, ale również służb wywiadowczych, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniej taktyki i rodzaju wojska przeciwko danemu wrogowi.

 

 

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz