Call of Gods

W dzisiejszych czasach, aby zwrócić na siebie uwagę, należy być bardzo kreatywnym. Ciężko jest jednak tworzyć zupełnie nowe rozwiązania – dlatego najlepiej umiejętnie łączyć to, co już ktoś stworzył. W ten sam sposób myślą twórcy Call of Gods, stworzonej w 2011 roku przeglądarkowej gry free-to-play będącej hybrydą gatunku MMORPG i strategii.

 

Naszą przygodę w świecie Call of Gods, czyli stworzonym przez smoki Masure, zaczynamy od elementu zaczerpniątego z MMORPG – tworzenia własnej postaci. Czerpanie garściami z tego gatunku, potwierdza także jeden z etapów tego procesu – wybór rasy. Możemy grać elfem, nie do końca żywym człowiekiem (czyli nieumarłym) oraz tradycyjnie – człowiekiem. Tradycyjnie również nasza postać zdobywa punkty doświadczenia, które są wydawane potem przez nas na naukę umiejętności, których mamy pełną paletę.

 

Elementem będącym na pograniczu gatunków jest mimowolne kompletowania drużyny – w pojedynkę za wiele nie zwojujemy. Typowymi mechanizmami z strategii jest z kolei możliwość budowania armii, czy stawianie zamków, co wraz z sobą niesie solidną dawkę ekonomii. Całość jest zapakowana w przyjemną dla oka oprawę graficzną 2D.

1_play_button2

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz