AFFECTED ZONE TACTICS

Gra przeglądarkowa Affected Zone Tactics to z całą pewnością dość nietypowa gra taktyczna, w której to bowiem będziemy prowadzić nasze potyczki z innymi graczami w systemie turowym. To stosunkowo innowacyjne rozwiązanie okazuje się być jednak niesamowicie ciekawe, a gra gromadzi przy ekranach komputerów mnóstwo fanów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności taktyczne. Warto wspomnieć, że gra działa w systemie Free-to-Play, a więc możemy grać w nią zupełnie za darmo i, choć są tutaj oczywiście mikropłatności, to jednak zostały one stworzone w taki sposób, że wytrwały gracz spokojnie będzie sobie radził na polu bitwy bez płacenia pieniędzy.

Na początek wyjaśnienie fabuły gry

Affected Zone Tactics zdecydowanie wymaga na sam początek wyjaśnienia fabuły, a więc o co tak naprawdę walczymy na tych mapach, które do złudzenia przypominają znany nam świat. Aby to zrozumieć trzeba się cofnąć lata wstecz do czasów kiedy żył jeszcze Tesla. To on wynalazł portal otwierający drzwi do zupełnie innego świata. Ludzkość stanęła w obliczu kurczących się zasobów energetycznych, a portal wymyślony przez Teslę okazuje się prowadzić do miejsc, gdzie zapasy energetyczne są ogromne. Nie trudno jest się domyślić, że nowe rejony z dużymi zasobami energii stały się łakomym kąskiem dla człowieka i tak zaczęła się wojna o dominację nad tymi rejonami. W efekcie naszym zadaniem jest po prostu pokonywanie rebeliantów kontrolujących dane tereny. Choć fabuła może nie jest najważniejsza w grze to jednak warto mieć świadomość tego, w jak ciekawej historii bierzemy udział.

Klasy i specjalizacje postaci

Rozpoczynając grę musimy przede wszystkim wybrać naszego bohatera, który później podczas potyczek będzie dowodził grupą kilku żołnierzy walczących o przejmowanie kolejnych terenów na nowych światach. W grze mamy do wyboru 4 różne klasy naszych bohaterów, a dodatkowo każda z klas ma aż 12 różnorodnych specjalizacji. Choć samych klas nie jest dużo, to jednak liczba specjalizacji sprawia, że naprawdę mamy w czym wybierać. Nasz bohater oczywiście w trakcie gry będzie zdobywał doświadczenie i renomę, które pozwalają mu się coraz wyżej wspinać po rankingowej drabince serwera. Najwięcej zyskujemy oczywiście po wygranych bitwach, ale naturalnie na drobne nagrody możemy liczyć także wtedy, gdy nie uda nam się zwyciężyć w konkretnej misji. Dodatkowo w grze możemy wybierać spośród wielu rodzajów uzbrojenia. Twórcy przygotowali nam ponad 100 różnych broni, z których każda posiada swoje indywidualne cechy, i może mieć zupełnie inne znaczenie na polu bitwy.

Sprawne zarządzanie grupą ludzi

To co w grze Affected Zone Tactics jest największym smaczkiem to oczywiście same potyczki. Przede wszystkim bowiem jako dowódca dobieramy przed bitwą dla siebie grupę współtowarzyszy. Dokonując wyboru żołnierzy do naszej małej grupki mamy pełne spektrum możliwości jeśli chodzi o dopasowanie ich klasy oraz umiejętności do tego co potrzebujemy. Jest to bardzo ważne, gdyż kompanów należy dobierać z głową, wykazując się tutaj sporym zmysłem taktycznym. Każda klasa ma inne umiejętności, do tego dochodzą specjalizacje, i odpowiednie połączenie tego wszystkiego może pozwolić nam na stworzenie drużyny, która będzie wręcz nie do pokonania. Na tym jednak nie koniec ciekawych rozwiązań. W grze musimy dowodzić grupą żołnierzy, którzy będą zabijali kolejnych przeciwników oraz przejmowali różne punktu na mapie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy walczyli ramię w ramię z innymi żywymi graczami. Każdy z takich graczy będzie miał swoją grupę żołnierzy, a więc współpraca między nami musi stać na naprawdę wysokim poziomie.

Bardzo ciekawe jest to, że gra ma charakter turowy, co dodaje jej jeszcze większego smaczku strategicznego. Nie liczy się tutaj więc nasz refleks czy zręczność, ale przede wszystkim odpowiednie zarządzanie naszym wojskiem czy współpraca z innymi graczami dowodzącymi własną grupką żołnierzy. Oczywiście do wyboru mamy kilka rodzajów potyczek PvP i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie.

Rozwijamy nie tylko bohatera

Co bardzo ważne w grze tej będziemy rozwijać nie tylko swojego bohatera, choć jest to absolutna podstawa. Mamy bowiem także możliwość rozwijania różnych budynków szkoleniowych w naszej bazie. Możemy poprawiać statystyki broni, a do tego wpływać na rozwój naszych kompanów w bitwach, od których przecież zależy nasze powodzenie lub porażka.

Jak widać Affected Zone Tactics daje ogromne możliwości rywalizacji PvP i jest świetną propozycją dla osób uwielbiających strategiczne bitwy. Grafika stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie, a warto pamiętać o tym, że jest to produkcja działająca na przeglądarkach internetowych. Gra została na tyle dobrze zoptymalizowana, że z powodzeniem powinna działać także na nieco słabszych i starszych komputera.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz