Omega Zodiac

Omega Zodiac – azjatyckie MMORPG na przeglądarki internetowe

Rynek gier MMORPG przeznaczonych na przeglądarki internetowe cieszy się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza azjatyckich przedsiębiorstw, których produkcje zdobywają sobie za każdym razem bazę oddanych graczy z całego świata. Właściwościami takich gier, które zapewniają im takie powodzenie jest przede wszystkim bardzo łatwy dostęp – wystarczy nam komputer z dostępem do Internetu – jak również o wiele ciekawsza i bardziej rozbudowana mechanika rozgrywki w stosunku do tej, z którą mieliśmy do czynienia w przypadku przeglądarkowych MMORPGów jeszcze kilka lat temu: teraz są to „pełnoprawne” produkcje nierzadko z solidnie wykonaną oprawą graficzną oraz rozgrywające się w czasie rzeczywistym.

Jedną z opisywanych gier jest Omega Zodiac, przeglądarkowy, dwuwymiarowy MMORPG autorstwa Proficient City oraz wydany przez Game Hollywood. Gracz wciela się w jedną z dostępnych klas i staje u boku bogini Ateny w walce z siłami zła. Do naszej dyspozycji oddane zostały trzy klasy tworzące typowy RPG-owy zestaw tychże: Rycerza, specjalizującego się w defensywie, Łucznika atakującego wrogów z dystansu z dużą szybkością oraz Maga, który z kolei specjalizuje się w zadawaniu obrażeń obszarowych. Gra nie pozwala nam na customizację naszego bohatera – każda z klas posiada określoną płeć oraz wygląd.

Jak w każdy MMORPGu, również w Omega Zodiac aktywność graczy obejmuje przede wszystkim wykonywanie różnorakich zadań oraz rozwój naszej postaci. Możemy również rywalizować z innymi graczami na arenach PvP. W grze występują również instancjonowane lokacje – lochy, które możemy przemierzać ramię w ramię z innymi graczami. Rozwój bohatera opiera się natomiast przede wszystkim na rozdysponowywaniu punktów w drzewkach talentów wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia oraz zdobywanie coraz to lepszego ekwipunku. Możemy także zdobyć wierzchowca oraz szereg innych przydatnych przedmiotów.

Charakterystyczną cechą mechaniki rozgrywki jest oparcie jej o system combosów, które możemy łączyć w formach do dziewięciu różnych ataków, których połączenia dają zróżnicowane efekty i różnią się ze względu na to czy walczymy w trybie PvE i PvP. Również przedmioty jakie zdobywamy często mają różnorakie magiczne zdolności, które możemy aktywować w trakcie walki, aby przechylić szale zwycięstwa na naszą stronę.

Oprawa graficzna Omega Zodiac jest ręcznie rysowaną grafiką 2D w rzucie izometrycznym. Podobnie sprawa ma się z różnego rodzaju efektami i innymi elementami grafiki. Sama oprawa została wykonana w nieco mangowatym stylu, charakterystycznym dla chyba niemal każdej produkcji z tego gatunku, ale jest jednocześnie wykonana solidnie i przyjemna dla oka.

Zagraj teraz!

Dodaj komentarz