Nosgoth

Nosgoth to trzecioosobowa, wieloosobowa gra akcji osadzona w kultowym uniwersum Legacy of Kain, niemniej nie kontynuuje fabuły wspomnianego cyklu, a występujący w nim bohaterowie są tylko wspominani przy okazji wstępów do poszczególnych map i tak dalej. Wciąż mamy jednak do czynienia z krwawą wojną pomiędzy rasą ludzi a wampirów, w której ci pierwsi wykorzystują zaawansowaną steampunkową technologię, zaś drudzy polegają na wrodzonej sile, zręczności oraz innych umiejętnościach pozwalających im obezwładniać przeciwników.

Każdy mecz – potyczka składa się z dwóch tur, w której raz stajemy po stronie ludzi a potem wampirów lub na odwrót. Grając ludźmi będziemy walczyć z krwiopijcami za pomocą broni dystansowych jak samopowtarzalne kusze, posiadające niemal snajperską celność łuki, a także innym wyposażeniem, w skład którego wchodzą między innymi granaty czy fiolki z oślepiającą substancją.

W bitwie oddano nam do dyspozycji kilka klas, w zależności od „strony”, po której gramy: ludzie mogą wcielić się w Zwiadowcę (wyposażonego we wspomniany łuk snajperski), Alchemika (korzystającego z broni przypominającej wyrzutnię granatów), Łowcę (wytrzymałego kusznika) bądź Obrońcę (miota we wrogów toporami i jest wyposażony w tarczę). Wampiry zaś mają dostęp do Pustoszyciela (skaczącego na wrogów i rozrywających ich na strzępy – podobny do Huntera z Left 4 Dead), Tyrana (szarżującego i rozpychającego przeciwników na boki), Sentinela (potrafiącego latać i porywać ludzkich przeciwników) oraz Iluzjonistę (wyposażonego w ostrze zdolne zabić przeciwnika jednym ciosem, jeśli uda mu się do niego podkraść niezauważonym).

Styl graficzny produkcji dobrze oddaje klimat Legacy of Kain – jest mroczny, przepełniony brutalnością i wzbudzający niepokój, zwłaszcza jeśli przypadło nam grać po stronie ludzi. Modele, tekstury oraz efekty są wykonane bardzo przyzwoicie a przy tym sama gra nie ma wysokich wymagań sprzętowych. System mikropłatności w Nosgoth nie narusza balansu pomiędzy graczami – sprzęt w sklepie można zdobyć poprzez kolejne zwycięstwa lub kupując za zarobione złoto.

Zagraj teraz!

4 thoughts on “Nosgoth

  1. Naprawdę kawał dobrej roboty – gra się po prostu super, niemniej matchmaking może sprawiać niezłe problemy jeśli nie mamy z kim grać. Deweloperzy pracują nad tym, ale zdarza się natrafić na znacznie bardziej doświadczonych graczy.

Dodaj komentarz