Dungeons & Dragons: Neverwinter

DungeonsDungeons & Dragons: Neverwinter jest to MMORPG, którego akcja została osadzona w tytułowym mieście w uniwersum Forgotten Realms, które jest dobrze znane wielu fanom D&D. Tereny, które zwiedzają gracze to przede wszystkim samo Neverwinter lub jego okolice, wliczając w to rozmaite podziemia, krypty czy jaskinie.

Jak w każdym przedstawicielu wspomnianego na początku gatunku, tak i tutaj przed rozpoczęciem właściwej zabawy musimy stworzyć własną postać. Gracze uwielbiający tworzyć bohaterów „od zera” przez przebieranie w różnego rodzaju tabelkach, schematach i tak dalej będą w niebo wzięci.

Na uwagę zasługuje również system walki, który jest jakby żywcem wyciągnięty z gier zręcznościowych – nie tylko sprzęt czy zaklęcia, ale również umiejętności „manualne” gracza będą stanowić o jego skuteczności.

Fabułą produkcji nie jest szczególnie oryginalna, choć przemyślana – po stu latach od wybuchu plagi, która spustoszyła kontynent, ale pojawił się Lord Neverember, który postanowił odbudować krainę.

Niestety, na jego drodze stanęły Mroczne Siły a pokonać je można tylko przy pomocy dzielnych graczy.

1_play_button2

Dodaj komentarz