Soldiers Inc. – Plarium podbija Świat!

Wydawca i producent gry Soldiers Inc. firma Plarium na rynku światowym jest raczej mało rozpoznawalna, ale jakość gier, których jest twórcą, jest z pewnością znakiem znanym znacznej ilości zadowolonych graczy MMORTS. Plarium jest stosunkowo młodym tworem, jednak gry PokerShark i Farmandia odniosły sukces głobalny i pozwoliły firmie na dalsze produkcje, które dają graczom zadowolenie i spełnienie. Firma ma swoją siedzibę w Izraelu w mieście Herzliya, biuro główne na amerykę w Michigan w USA i 4 ukraińskich miastach (Charków, Nikolaev, Lwów i Kijów) oraz w rosyjskim Krasnodarsku. Od ponad 6 lat poszerza asortyment swoich produkcji i aktualnie jest królem rts-owych gier przeglądarkowych łącznie z 7 działającymi tytułami, pośród których jest 150 milionów zarejestrowanych użytkowników! Robi wrażenie, prawda?! I jednym z takich tytułów jest Soldiers Inc.

 

soldiers inc główna mapa

30 stycznia napisałem recenzję gry Nords: Heroes of the North – gry brata-bliźniaka Soldiers Inc. Technicznie i grywalnie oba tytuły są niemal identyczne, z małymi różnicami, o których wspomnę niedługo. Czego oczekiwać od dobrego i grywalnego RTS-online? Sami sprawdźcie rejestrując się do gry – jestem pewien, że już po paru godzinach będziecie w stanie sami określić jakość gry. Nie chcę, żeby ta recenzja była kopią mojej poprzedniej – dlatego zapraszam do przeczytania poprzedniej koniecznie – i właśnie potraktuję ten temat inaczej, uzupełniając informacje 🙂

Graficznie gra mnie znacznie bardziej przyciągnęła, niż Nordsy, na pewno powodem jest inna kolorystyka (pastelowa i zimna) i bardziej przejrzysta mapa budynków, jednostek i opisu okien dialogowych. To są czysto estetyczne wrażenia, i na pewno każdy odczuwa je subiektywnie. Na mapie głównej spotkałem znacznie więcej zarejestrowanych zamków graczy, więc pod względem współzawodnictwa tytuł bardziej oblegany – a to jest bardzo duży plus. Po próbach kontaktu z graczami, mogę stwierdzić, że nie były to „ghost towny”, z czego byłem bardzo zadowolony – sojusze i bitwy to najważniejszy czynnik tej gry. Osobiście dzisiaj uważam za fenomen gier MMORTS, po tak długich latach przebywania na rynku online popularność tego typu rozrywki powinno odbić się czkawką, jednak ich sukces jest imponujący i nadal popularyzowany przez rzeszę lojalnych graczy. Podejrzewam, że możliwości aktualnych mobilnych urządzeń i przenośnych konsol pozwala na utrzymanie takiego obrotu spraw – nic tylko się cieszyć!

 

soldiers inc mapa przygody

Czasy takich staroci, jak Plemiona i Traviana – proszę, nie zabijcie mnie – są/były policzone. Teraz czas na Plarium, czego dowodem może być ogromny sukces firmy. Firma poszukuje nowych pracowników, tak samo jak freelancerów, do współpracy i tworzenia nowych produkcji, podobnie jak do utrzymania aktualnych gier na poziomie – może właśnie Was?

Gra posiada szeroki asortyment elementów z innych gatunków, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że to „zwykły” RTS przecież. Rozwijasz postaci bohaterów poprzez zdobywanie poziomów, umiejętności i ekwipunku, jak w zwykłym RPG – jest to ograniczone, ale w innym RTSie to spotkacie? Nie! To samo dotyczy krótkich przygód tekstowych i zadań dziennych oraz fabularnych. Zadania dzienne w RTSie?! Tak! A może szukacie gry narracyjnej? Owszem, i tutaj też możecie taką spotkać – zaglądnijcie na forum gry i sami się przekonacie.

 

soldiers inc mapa władcy

Przyznam się, że nie jestem fanem rts-owych gier, ale Soldiers Inc. połknęło mnie na łącznie 26 godzin gry (3 dni z przerwami), przeżuło i wypluło z wielką niechęcią – tylko z jednego powodu musiałem przerwać tak zaj… rozrywkę – 15 stycznia ruszam z Blade and Soul. Gdyby nie to, to pewnie nadal bym grał. No dobra… jakaś wymówka zawsze musi być, więc cicho :PP

Innymi słowy, nawet jak nigdy nie graliście w MMORTS, to najwyższy czas nadrobić zaległości – nie będziecie żałować! A nawet jeśli graliście w jakieś poprzednie tego typu gry, to nie zepsujecie sobie życia wchodząc ponownie w ten świat. No chyba, że stracicie kompletną styczność ze światem rzeczywistym na rzecz Soldiers Inc. – ekhm… chyba przesadziłem? Sam nie wiem, sprawdźcie!

 

 

Dodaj komentarz