Najbardziej oczekiwane MMORPG na 2016 rok! I nie tylko…

Wszyscy się pewnie zastanawiają nad ilością i jakością gier, które zostały zaplanowane na rok 2016. Jako, że temat jest dość szeroki, więc ograniczę się jedynie do tych pozycji, które znacząco odbiegają od pozostałych, czy to „najbardziej oczekiwana gra roku” albo „najlepsza gra z Azji na EU”. W większości przypadków nie będę opisywał i charakteryzował szczegółowo tytułów, bo to nie ma jeszcze najmniejszego sensu ze względu na to, że ów pozycje jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Ale jestem pewien, że zainteresowany gracz na pewno znajdzie sposób na znalezienie szukanych informacji z konkretnym tytułem.

 

Blade and Soul raczej nie trzeba przedstawiać, ale od razu od tego tytułu zacznę, ze względu na to, że w Europie jest już od ponad tygodnia w formacie F2P. Gra rewolucyjna! I zachęcam każdego gracza, aby chociaż spróbował zagrać. Wg nieoficjalnych szacunków, w czasie tygodnia (plus 3 dni head startu) zarejestrowało się ok. 1 milion graczy na serwerzach NA/EU. Charakterystykę gry możecie przeczytać tutaj.

 

Black Desert Online to sandbox pełną parą, i pomimo tego, co producenci obiecują, to gracze mają bardzo podzielone opinie na temat tego tytułu. Zbyt azjatyckie ze względu na 36-godzinny tryb pracy lub zbyt czasochłonne. Tytuł oficjalnie ma wyjść w pierwszym kwartale 2016 w formacie Buy2Play z opcją mikropłatności w sklepie. A jako, że na tą chwilę jedyna gra MMORPG oficjalnie zaplanowana na 2016 rok, to z racji tego jest grą porównywalną do Blade and Soul. Bardzo niesłusznie, bo to dwie różne gry – o tym przeczytacie tutaj.

 
Star Citizen to największy internetowy hit od ponad 2 lat i rekordowy crawfounding. Obiecywano 2015 rok jako realny termin wydania gry – nie udało się. Zapowiedzieli nastepny termin na 3 kwartał 2016 – jeszcze dużo czasu na inspekcję. Zalecam wstrzymać się z opinią i uzbroić się w cierpliwość oczekując na ta grę, ponieważ najprawdopodobnie nie ujrzymy jej w 2016 roku, pomimo wielkich planów. Gra na pewno będzie wielka i odniesie nieziemski sukces – ale na to potrzeba czasu, aby w pełni sprostać oczekiwaniom wymagających graczy, którzy wydali na tą grę już prawie 100 milionów dolarów!

 
Pathfinder to gra oldschoolowa, która aktualnie wygląda strasznie ze względu na bardzo wczesną fazę prac nad nią, ale po krótkich alpha testach uważam, że gra posiada ogromny potencjał. Gra to połączenie gry planszowej z grą bitewną figurkową oraz oldschoolowym erpegiem wraz z podstawami sandoboxa. Zapowiada się ciekawie, prace nad produkcją niestety idą z opóźnieniem. Oficjalnego terminu wydania jeszcze nie podano do oficjalnej publikacji, ale na forach entuzjaści wspominają coś o końcu 2016 roku.

 
The Repopulation to gra zaplanowana na koniec 2016 roku, ale z racji tego, że producenci już kilka razy przesunęli same beta testy, to tak na prawdę nie wiadomo, czy ten termin zostanie dotrzymany. Gra sandboxowa, gdzie gracze będą utrzymywali podbite tereny oraz sami regulowali ekonomię w grze. Plan bardzo dobry, ale czy to się powiedzie, to nie wiadomo, ponieważ jeszcze nie tak dawno temu, podobna pozycja miała podobne plany i… umarła.

 
O Everquest Next internet już mówi od paru ładnych lat, nie będę opisywał i snuł opowieści, bo uważam, że każdy może znaleźć dowolny temat o tej produkcji i jeszcze wiele innych insynuacji w tej sprawie. Mimo tego zapraszam do zaznajomienia się w tym temacie i na pewno będzie miło usłyszeć inne teorie spiskowe 🙂

 
CrowFall to dość nieznany tytuł, o którym pewnie niewielu w ogóle słyszało. Prywatnie to też od niedawna o nim wiem, ale z tego co o nim przeczytałem, jestem pewien sukcesu jaki odniesie. Wydaje się że to typowy MMORPG, ale cechuje się dość nietypową rozgrywką – terytorialne zdobywanie terenów przeległych 3 frakcjom z podziałem na pory roku w 3-miesięcznym odstępie czasu, w którym należy spełnić odpowiednie „Warunki podboju”. Ekonomia gry będzie podległa w całości graczom, podobnie jak podział władzy we frakcjach. Tworzenie postaci będzie odbywać się na podstawie multiklasowości z podziałem na „zalety i wady” – podział punktowy w samym kreatorze.  Producenci zarzekają się, że nie będzie grindowania, z powodu braku ekspienia postaci jako takiej – postać będzie posiadała kilka umiejętności, które będą rozwijane „w czasie gry”. A co do endgame’u – brzmi bardzo zachęcająco dla graczy nie mających całego dnia na granie!

 

The Lost Ark – hack’n’slash – zaplanowano na koniec 2016, ale osobiście uważam, że to nie jest realny termin. Raczej spodziewać się można tego tytułu w połowie następnego roku. Chociaż niespodziankę bardzo pozytywnie bym przyjął. Ma to być prawdziwy killer każdego hack’n’slasha, do tej pory wydanego, zresztą nie dziwię się po tym, co można zaobserwować z filmów z gry czysto wyciętych z klienta. To Top3 najbardziej oczekiwanej gry roku 2016 – dla każdego gracza online!

 

Albion Online to połączenie 3 gatunków, sandboxa, mmorpg i hack’n’slash. Gracze będą sterować ekonomią w grze. Będzie podbój krain i terenów. Innowacyjny system rozdziału umiejętności, podobny do tego z Path of Exile. Wiele dobrego, ale czy to się sprawdzi, to nie wiem, biorąc pod uwagę, że w planie na rok 2016 i 2017 są zaplanowane 2 podobne tytuły. Ze względu na osobiste upodobanie oraz złe doświadczenia z grami mmorpg z ekonomią sterowaną przez graczy, tą grę klasyfikuję za wielce ryzykowną.

 
Odbiegając troszkę od świata mmorpg, na warte zaobsorbowania uwagi uważam tytuł dość innowacyjny pod względem jej klasyfikacji, tzn. BattleCry. Wg zapowiedzi będzie to MOBA, ale z elementami MMORPG. Gra zaplanowana na 2017, ale już teraz można zapisać się na beta testy pod koniec roku. Niewiele wiadomo o tej grze, ale z tego co zaprezentowano gra ma być dość rewolucyjna. Szczerze polecam się nią zainteresować.

 
To na tyle, jesli chodzi o tytuły na rok 2016 warte uwagi i oczekiwania. Mam nadzieję, że temat się spodoba i skłoni Was do podzielenia się własnymi opiniami poniżej w komentarzach.

 

 

 

One thought on “Najbardziej oczekiwane MMORPG na 2016 rok! I nie tylko…

Dodaj komentarz